Na bezejmenný ostrov přilétá vědecká expedice – již druhá, neboť po té první se před několika týdny slehla zem. Ostrov se nalézá v oblasti, poblíž které probíhaly testy atomové bomby a vědci mají za úkol zjistit, jaké následky to zanechalo na místní fauně. Hned po příletu tragicky zahyne jeden člen výpravy a další záhadná úmrtí na sebe nenechají dlouho čekat. Název filmu jasně vypovídá o tom, kdo za vším stojí. Otázkou zůstává, zda se druhé expedici podaří s nezvyklým nepřítelem vypořádat, nebo zda dopadne jako expedice první. (p6qwre)

zelvopyr

Co do zápletky ukrutná ptákovina... ale to se dalo s tímto názvem čekat, že? Na druhou stranu, vyloženě sympatické jsou herecké výkony, jejich pojetí (vůbec není nějak naivní) a především dialogy... ty by mohlo závidět kdejaké současné áčko, o béčkách vůbec nemluvě. Asi je to o tom, že se nehláškuje, ale věcně, nenabubřele mluví o situaci (a nesmyslná situace se rozebírá jako nesmyslná situace, a jak z ní ven). Výstupy lidí jsou poměrně vtipné, nepřehrané... zdá se, že museli improvizovat, tak si to docela užili. ()

LION-MR.T

Tady si nemůžu pomoci,ikdyž monstrum vidítě jen vteřinu,je jasné jako u jiných filmů,že to celé je loutka. Tenhle Cormanův film je opravdu dobrý,jeho fanoušci ho musejí mít rádi,nedá se mluvit o žádných gore scénách to je jasné,ale herci jsou vyjímkou u tohle žánru je,že umí opravdu solidně hrát. Nevím proč se jiní uživatelé starým hororům smějí,když tohle na strašení nebo na pobavení stačilo,zvláště jakou technikou tvůrci museli pracovat. Kdyby jste měli točit s tím co oni a nezanli nové filmy,točilii by jste tohle,protže nic jiného by jste ani točit nemohli. Corman rozhodně natočil dobrou hororvou zábavu. ()

MM_Ramone

Na snímok "Útok krabích monštier" (Attack of the Crab Monsters) som sa tešil predovšetkým z troch dôvodov. Za prvé, som fanúšik tvorby Rogera Cormana. Za druhé, mám rád staré americké čiernobiele béčkové horrory. Za tretie, krabmi si rozšírim kolekciu vraždiacich zvierat v rámci mojich obľúbených animal monster horrorov. Takže som neváhal a s chuťou som sa pustil do pozerania tohto snímku z roku 1957. No a to, čo som od toho očakával, mi bolo aj dopriate. Roger Corman ma nesklamal. Jednoduchý príbeh o expedícii vedcov, ktorí sú vyslaní na odľahlý ostrov uprostred oceánu, kde na nich zaútočia obrovské rádioaktivitou zmutované kraby, ma zaujal a pobavil. Triky sú mizerné, scenár nelogický, herci podpriemerní, ale napriek tomu som sa nenudil. *** ()

SOLOM.

Ujeté zábavné béčko, přesně podle mého gusta. Corman a jeho styl je prostě nezaměnitelný a když už diváky ve svých scifi-hororových monster filmech nedokáže postrašit, tak je alespoň rozesměje. Stačí jen obléct dva herce do krabího kostýmu, navštívit aquapark a půl je hotovo. K tomu ještě vymyslet nenáročný scénář o radiací zvětšeném monstru, které umí komunikovat s lidmi, je inteligentní a má rádo lidské masíčko, kašlat na nelogičnost, všechno to pořádně promíchat a naservírovat. No já jsem každopádně teď dostal chuť na krabí koktejl. ()

Radko

Krab som mega - radiačný: ponúkam film krátky, akčný. Klep-klep klepeto, narobím z Vás rešeto! Ľudské mäso ja rád papám, v jaskyni výpravu čakám. Pozbavím ich života - to je moja robota. Schrúpem mäso, ba aj kosti a stále ale nemám dosti. Využívam mužov myseľ, aby všetko malo zmysel.  Dynamitom odstrelím zem a potom Vás naozaj zjem! Guľky silných pištolí - to ma vôbec nebolí. Čo mi vskutku ubližuje, koniec filmu odhaľuje. Obava z jadrových skúšok priniesla akčný srandy kúsok. Náznak vzťahového trojuholníka: ukázal, že nielen jadro sa všetkých týka. ()

• Ed Nelson hrál krabí monstrum a Beach Dickerson operoval s klepety. (Chatterer)
  • Štúdio Allied Artists Pictures distribuovalo Attack of the Crab Monsters do autokín v dvojprograme s hororom Not of This Earth (1957). Druhý menovaný bol rovnako nakrútený Rogerom Cormanom. (beso74)