Farmár Hogget má na svojej farme veľa zvierat, medzi inými aj malé prasiatko Babe, ktoré sa chce kamarátiť a učiť sa všetko od ostatných zvieracích stvorení. Najviac sa skamaráti so psom Flyom a začína úžasná komédia o veľkom sne prasiatka. Babe sa chce naučiť štekať ako pes, chodiť na výstavy a vyhrávať. S pomocou všetkých členov Hoggenovej farmy, najmä však vďaka trpezlivosti psa Flya a vďaka Hogganovej intuícii a podpore, sa mu to podarí. Prasiatko Babe sa púšťa do budovania kariéry psa zaháňajúceho stádo oviec, čo sa nezaobíde bez prekvapivých a dramatických situácií. Babe napokon začína mať úspechy na výstavách a výhra je na dosah. (TV Markíza)

helrohir

V detstve to bol jeden z mojich najobľúbenejších filmov, a aj keď to už "nežerem" ako kedysi, stále ma tento film o jednoduchej sile priateľstva a porozumenia celkom bavil. Zábavné situácie sa tu miesia s dojímavými a záver je naozaj úžasný. A samozrejme chválim vynikajúcich zvieracích "hercov". 60%. ()

berusche

Tomuhle počinu dává šmrnc hlavně český dabing. Prasátko je tak dokonalé, že snad každou věkovou skupinu dojme a všichni si budou pamatovat: Berane ovce, berane ovce, ve jménu našeho pána ... no a na závěr, kdyby ty dámy s červeným obojkem vystoupily z řady, bylo bych vám velmi zavázané. Nemám slov a plakala jsem pokaždé, když ho ta hnusná vyčůraná kočka vystrnadila z baráku, chudák naivní milé prasátko. ()

Zagros

Prasátko Babe jsem v době jeho vzniku přehlédl a nepomohlo mu tehdy ani oscarové vítězství v kategorii zvláštních efektů. Viděl jsem jej až nyní, jako dospělý a za sebe musím říci, že se mi vcelku líbilo. Je to taková naivní dětská pohádka, které se může líbit dětem i dospělým. I když z pohledu dítěte je zde několik zvláštních scén, které mohou působit až hororově. S velmi malými dětmi bych se tomu raději vyhnul. To ovšem nic nemění na tom, že jde o dobrý rodinný snímek. Navíc docela inspiroval a po něm se urodilo mnoho další prasátek, ale žádné z nich už kvality hraného originálu nedosahuje. ()

Fiftis

Austrálsky rodinný film Babe bol natočený podľa obľúbenej detskej knihy. Vyložene snímka pre deti, ako som bol ja pred dávnymi rokmi. Je aj pekne urobené, zvieratá keď hovoria, tak naozaj otvárajú papule. Šikovné prasiatko nielen všetkému rozumie, ale dokáže aj účinne ochrániť jeho ovce pred zlodejmi. Babe nakoniec zvíťazí v súťaži ovčiarskych psov a získa si úctu všetkých, ktorí mu skôr neverili alebo sa mu posmievali. Zostáva otázkou, či tento napoly komický, napoly dojímavý príbeh ctižiadostivého prasiatka zaujme aj našich divákov. Prasiatko Babe som videl ako malý, nie je to najhoršia rozprávka, ale tiež rozhodne nie najlepšia. Je to dojemná rozprávka o prasiatku. Áno, je to dojemná rozprávka, ale ako hovorím, videl som aj množstvo lepších. ()

Galadriel

Hodně prostinký děj (vždyť je to hlavně pro děti), ale velmi dobře zpracované (včetně triků), roztomilé, příjemné, poučné, ... Rodinný film se vším všudy, takže pro odrostlejší publikum už to taková zábava být nemusí, pokud se dívají sami. Takže pro děti nebo rodiče s dětmi, infantily a ty, kdo odmítají duševně opustit mládí platí ty 4 hvězdičky, pro ostatní 3 :-) ()

• Mistrovství ovčáckých psů se koná v Kingsmith Fairground. Film je založen na knize Dicka King-Smithe. Elektromechanik, který jde na výstaviště se jmenuje Dick. (HappySmile)
  • Ke konci roku 2010 je Babe (1995) stále jediným filmem s ratingem G (filmy s tímto ratingem nemají žádná věková omezení), jež byl nominován na Oskara za nejlepší film. (HellFire)
  • Muž, který koupí 3 Flyovy štěňata, je hlavní zvířecí trenér Karl Lewis Miller. (HappySmile)

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (viac)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (viac)