Mladičká Guadalupe Santos (Gabriela Spanic) byla znásilněna a poté obviněna z vraždy pro ni neznámého muže. Poté v klášteře porodila dceru, které dala jméno Libertad (Genesis Rodriguez). Následujících patnáct let strávila za mřížemi, avšak jedné noci uprchla... Na své cestě potkala "Lupe" Daniela (Gabriel Porras), jenž jí pomohl skrýt se před zákonem... Po letech navíc "Lupe" našla svou dceru... Nyní se však zamilovala do Daniela a musí čelit intrikám jeho rodiny. Celou situaci navíc komplikuje vraždící psychopatka Lucero (Diana Quijano) a policie... Příběh plný lásky, tajemství, akce a vražd může začít! (fiLLthe3DD)

fiLLthe3DD

Chemie mezi hlavními protagonisty působila věrohodně, takovouhle romantiku jsem v telenovele už dlouho neviděl: a to spolu herecké duo Gaby Spanic a Mauricio Islas  paradoxně nevycházelo a hl. hrdinu museli přeobsadit!  Problémy dospívající Libertad a celkový vývoj charakteru této postavy byl též uvěřitelný, Génesis Rodríguez ji ztvárnila na výbornou.  Velmi dobře zpracované byly i scény s hlavními záporáky: party, ve kterých psychopatka Lulu týrala ochrnutou Rosalíu, byly jako vystřižené z nějakého thrilleru a dokonce mi z nich i běhal mráz po zádech.  Na intenzitu akce / násilí ve druhé polovině novely jsem rozhodně nebyl připravený, ale zvykl jsem si: přestřelka  s vrtulníkem, exploze v kriminále nebo vražda ve sprše odkazující na Hitchcockovo legendární Psycho vnesly do seriálu i nějaké to napětí, scenárista Humberto Olivieri netypické náměty prostě umí, bavil jsem se královsky :D Velkým plusem je i srozumitelná španělština  (sledoval jsem v originále), málokdy totiž dokáží herci  v mýdlových operách zřetelně artikulovat - ale to bude tím, že tady mezi sebou postavy vedly vcelku normální dialogy  a nikoli hysterické skřeky jako v např. v ryze mexických produkcích.  ZNĚLKA https://youtu.be/HM_brC-1trY SOUNDTRACK https://youtu.be/9CKyzrJyx_8 ()

argentina

Prisionera je dle mého názoru jediná nadprůměrná telenovela z USA, a to velmi nadprůměrná. A opravdu jediná, protože měla jinou sktrukturu, což znamenalo třeba delší scény, dlouhé velmi dobře napsané dialogy, rychlejší a silnější děj. Dodnes nemůžu uvěřit, jak je možné, že se tady sešlo tolik skvělých herců. Lepší obsazení bych nesestavila. Můžu jmenovat třeba Ricarda Dalmacci, kterého znáte z Amores Perros. To je jedna věc, druhá je, že tady opravdu měli co hrát a mohli ukázat, co umí, v dalších telenovelách už takovou příležitost neměli. Takže díky za tuhle věc. První díly jsem viděla už několikrát, protože první díly počínaje hned prvním dílem jsou spíše jak film, jsou nabušené dějem, jsou plné skvělých scén, akce, dobrých postav, pěkného prostředí... No kdysi jsem tuhle věc opravdu milovala. Nikdy jsem to však neviděla celé, ani do půlky jsem nedošla, možná do čtvrtiny, pak jsem viděla konec, který je taky dost dobrý, a co jsem viděla z prostředku novely, tak je to možná roztahané a natahované (to byly jediné výtky, které měli někteří, ale mi se nezdá), ale vždy to má pěkné kvalitní scény a ty dlouhé zajímavé dialogy, lidské postavy. Opravdu děkuju tvůrcům, že se tomuto tak věnovali, je to vidět, je to obrovský rozdíl oproti ostatním produkcím. Nikdy však už něco takového neudělali. Naopak, je to s Telemundo čím dál horší. ()

• Postava La Tuerty (Marisela González) nosí v seriálu pásku přes jedno oko. Nevhodný materiál, z něhož byla klapka vyrobena, však herečce Marisele González způsobil poranění sítnice. (fiLLthe3DD)
  • Herec Mauricio Islas (Daniel Moncada) měl během natáčení poměr s tehdy sedmnáctiletou herečkou Genesis Rodriguez (Libertad). Vzhledem k tomu, že je na Floridě pohlavní styk legální až od 18 let, vyfasoval Islas zhruba sto hodin veřejně prospěšných prací a musel se rodině Genesis omluvit. Polehčující pro něj byla skutečnost, že nešlo o znásilnění, ale o dobrovolný akt. (fiLLthe3DD)