Policista Ed Makin (Fred Ward), který je na ulicích New Yorku jako doma, upadne na území gangu do léčky a je prohlášen za mrtvého. Dostane ale novou tvář, novou identitu a jméno - Remo Williams. Supertajná služba mu dá úkol: vymýtit zločince, kteří jsou tak mocní, že se to vymyká jakékoli běžné policejní moci. Remo, vyzbrojený znalostí prastarého bojového umění Sinanju se stává smrtícím strojem, který je schopen paralyzovat nepřítele lehkým klepnutím, a když je potřeba, dokáže mu jediným úderem rozrazit lebku. První úkol již čeká... (Bonton Home Video)

Lacike

Vdaka vegetolovi som objavil zase nejaky zaujimavy zabudnuty film. Je to taka blazniva akcna komedia. Proste komedialna bondovka, co vzhladom na meno rezisera az tak neprekvapi. Akurat vycvik hlavneho hrdinu je tu dost natiahnuty. Nastastie, lebo tieto sceny patria k tomu najlepsiemu vdaka neskutocne vtipnemu korejskemu mentorovi, ktory by si zasluzil vlastny film. Na druhej strane je strasne fadna ustredna zapletka, ktorej rozuzlenie ma po chvíli prestalo zaujimat. Za druhu slabinu povazujem obsadenie Freda Warda do hlavnej ulohy. V akcnych scenach je skvely a evidentne sa neskutocne snazil, ale chýba mu charizma, elegancia alebo komedialne nadanie, aby utiahol film. Keby bol na jeho mieste niekto ako je Harrison Ford, tak by z tohto filmu urcite vznikla uspesna seria. Alebo este vhodnejšou volbou by bol Jackie Chan, ktory v rovnakom roku natocil film Protector v ktorom sa ho americky producenti nepochopitelne snazili stylizovat do drsniaka Eastwoodovskeho typu. Do tohto filmu by sa hodil, jak pojatim humoru, tak akcnymi scenami plnymi skvelych kaskaderskych kuskov. Ci uz na ruskom kolese, alebo lešeni na soche slobody. To je presne Jackieho styl. Takze vysledkom je solidna akcna komedia so spickovymi akcnymi scenami a nezauijmavou ustrednou zapletkou. Nie je to sice dokonaly klenot, ale stale je to hodnotny klenot vo svojom zanri. 7/10. ()

VanTom

Je to jako pilot komiksového špiónského seriálu (spěšný "origin" a naopak dlouhý, ale zase vtipný výcvik kung fu super agenta) s přilepeným "season finale" (likvidace minimálně představeného, velký podvod piklujícího padoucha-politika). Silně nezajímavý a zkratkovitý příběh bych vytkl nejvíc, plus ještě přepálené, jenže jakoby laxní akční scény (byť je vidět, že se na nich kaskadéři nadřeli). Musí se to brát jako (přiznaná!) komedie s pořádnou nadsázkou, pročež jsem se párkrát zasmál (hlavně skvělý korejský "sensei" válí), na druhou stranu jsem se u dramatických částí vyloženě nudil. ()

Tomes83

Seděl jsem jako přikovanej, abych si dnes mohl připomenout tuhle VHS klasiku, kterou jsem naposledy viděl asi před 15 lety na videopřehrávači u prarodičů a mohl si tak připomenout spoustu skvělých nezapomenutelných adrenalinových scén ve stylu amerického ninjy! Zejména pak závěrečná scéna s mistrem Chiunem se vryje do paměti!:-) ()

oLí

Rema jsem videl prvne teprva dnes, takze v hodnoceni se nepromita zadna nostalgie z detstvi, proste jsem se vyborne bavil celou stopaz, coz u dvouhodinovyho akcniho Bcka z osmdesatych let je treba ocenit :-). Zaber na hrdinu a za nim plapolajici ohen, spousta skvelych akcnich scen ( predevsim socha svobody a konec ) , spiknuti, zkorumpovany zaporaci - komu podobny filmy nevadej, Remo se mu snad nemuze nelibit. Fred Ward je sympatak a Joel Grey v roli Korejce nema chybu, ty jeho vyukove metody, hlasky a telenovela :D Pro me velky a hlavne prijemny prekvapeni.. ze petadvacet let stara akcni vykopavka muze nadmiru pobavit i dnes, kdy to vidite poprve. Jak pise Caine - je zde spousta chytre nadsazky a asi proto si me film ziskal.. [8/10 říjen 2009] ()

Martin741

Asi to bude komedialna bondovka, kde nehraje ani jediny Bond. Ono odpovedi na 007 bolo uz hodne, staci spomenut Dzekiho Cena a jeho Bozskou Relikvii, Buda Spencera a jeho Jdi na to, ale i brutalni Nikita a True Lies CiernehoCernocha a Vrazda na Eigeru od Klinta VychodnehoLesa. A nie je to az tak dobre - jedna najlepsi v zhadzovani akcnych scen je Dzeki Cen, tymto hercom sa neda moc verit. Fred Ward nie je extra komik, nema na Buda Spencera a lepsi ako on by bol aj korpulentny Villaggio - proste mi Ward nesadol. Rezisersky len zrucna rutina - akokeby sa velikanovi Guy Hamiltonovi /Goldfinger/ do toho vobec nechcelo . 22 % ()