Nenapraviteľný sociopatický zlodej a násilník Frederick J. Frenger (ALEC BALDWIN) okamžite po zavretí väzenskej brány z vonkajšej strany začína opäť so starým remeslom, tentoraz v Miami. Čoskoro narazí na mladú študentku Susie Waggonerovú (JENNIFER JASON LEIGHOVÁ), príležitostnú prostitútku, s ktorou veľmi rýchlo nadviaže intímny vzťah. Suzie sa k nemu nasťahuje, netuší však, že jej milenec je vrah a zlodej. Fred je dokonalý manipulátor, dievča takmer hypnotizuje a sľubuje jej, že sa onedlho vezmú. A hoci by ona rada mala deti, presvedčí ju, že mať deti je najväčšia hlúposť. Ona s ním pokorne súhlasí. A tak ani nechápe, že Fred ju využíva len na krytie svojich zločinov... (oficiálny text distribútora)

Visáč

Alec Baldwin at his Baldwinest. Tým, čím je pre Nicolasa Cagea Vampire’s Kiss (čti excentrický showcase), je pre Baldwinovic hocha Miami Blues. Armitage vzdáva hold pulpovej poetike šestákových románov v predstihu pred Tarantinom. Prim hrajú pastelové farby inšpirované nemenovaným seriálom, synťáky Garyho Changa a v celej tej podivnej scenérii motajúca sa parta ujetých postavičiek, že pri nich hrdinovia románov Elmore Leonarda vyzerajú jak rutinní figuranti. A nad tým všetkým king Baldwin - magor a sociopat, ktorý sám pre seba imituje Tonyho Montanu, láme prsty členom Hare Krišna a vyhrožuje fľaškou rajčatového pretlaku. ()

slunicko2

Vtipná načernalá krimikomedie. Spoiler. Psychopatický násilník Junior (32letý velmi přitažlivý Alec Baldwin), který přepadává zloděje a překupníky drog, prožívá horké chvíle s nesympatickým detektivem, jenž si vzal za vzor inspektora Colomba (alespoň se to chvilku tak zdá). Celý příjemně ujetý příběh bohužel končí bez hlavy a paty a zcela bez satisfakce, kterou divák tohoto jinak okouzlujícího braku očekává. ()

Fifer

George Armitage je opravdu dobrý režisér béčkových filmů. Film jsem viděl s dabingem, jinak bych možná hodnotil ještě o hvězdu lépe ( polovina vtipků se nejspíš ztratila v překladu, tak jako nápis "Shit happens when you party naked", který byl přeložen jako "To je život, když flámuješ nahej."). Je to vtipné a moc dobře se na to kouká. Nejvíc se mi líbila expozice, která byla hodně překvapivá. ()

helloween93

Zvláštní film, je to jako kdybyste smíchali romantickou krimi komedii, drama a thriller. VýsledKem je Miami Blues. I ten název je zavádějící, nazval bych to spíš "Psychoušova cesta". Nemám rád Baldwiny, ale Alec mi z nich vadí nejmíň. Díky krátké stopáži to nenudí a ačkoliv je to neznámý film, není vůbec špatný. Viděno na MGM. ()

RetroMan

Podřadná krimi komedie z roku 1990, kterých vzniklo v tomto období značné množství. Příběh o zlodějíčkovi a jeho pretty woman, kterého pronásleduje bezzubý policista. Stejně tak bezzubě film na mě působil. Krimi není krimi a komedie není komedie ("To kyselo je moc kyselý. Ten bramborák je moc bramborovej"). Nejzajímavější moment byla asi amputace prstů Aleca Baldwina a nahé scény s JJ Leigh, která stejně není můj typ. ()