Svět ji znal pod jménem Natalie Woodová, ale narodila se v rodině ruských imigrantů jako Natasha Gurdinová. Na filmovém plátně se objevila už jako čtyřletá. Postarala se o to její ctižádostivá a manipulativní matka Marie, která si usmyslila, že se její roztomilá holčička stane filmovou hvězdou. Proto jí ani nedovolila hrát si s dětmi a vše podřizovala výhradně dívčině kariéře. Když se dospívající Natalie začala bouřit, "přistrčila" jí matka do cesty dokonce vhodného manžela, herce Roberta Wagnera. Stoupání Nataliiny profesní hvězdy pak provázela i zdrcující realita - pocit osamělosti a strachu, nesnáze v manželství, nenaplnění touha po dětech a sebevražedná krize. V depresích jí pomáhali psychiatři a bohužel také alkohol.
V roce 1970 se jí konečně narodilo první vytoužené dítě. Osud ale dál míchá kartami... Natalie Woodová utonula ve 43 letech za záhadných okolností u ostrova Santa Catalina a nikdo přesně dodnes neví, co se tehdy doopravdy stalo. (oficiálny text distribútora)

Brandon

Přiznám se, že jméno Natalie Woodové mi bylo doposud neznámé. Díky tomuto moc hezky natočenému životnímu příběhu o psychicky zkoušené herečce jsem se začal o její filmy víc zajímat. "Dokument" je také proložen záběry Natalie z titulků časopisů, soukromých fotografií a dalších reálných situací. Justine Wadell byla nádherná, dceru ruských imigrantů zahrála opravdu skvěle. ()

rikitiki

Nikdy jsem nepochopila proč, když mám hrůzu z vody, děsím se temné věštby, párkrát jsem se nechtěně topila… tak proč si, probohy, pořídím jachtu a trávím na ní dny i noci? Na tohle mi tv dílko odpověď nedalo. Jinak ale pečlivě mapuje životní osudy Natalie Woodové od prvních krůčků před kamerou, soužití s vpravdě krkavčí matkou jak z hororu, která by vyděsila i Hitchcocka, hledání se v dospívání a postupné dozrávání v ženu, pro kterou film není zdaleka všechno. Hrané pasáže doplňují rozhovory s jejími přáteli a některými členy rodiny. SHRNUTÍ: Pro milovníky starších filmů příjemné setkání s hvězdou, která v pozdějším věku hvězdou nijak zvlášť být netoužila, přesto září dodnes. A její milostné aférky byly překvapivě pestré, na to jak nevinná očka měla. ()

Ajinka126

Ještě si tak někdy budu stěžovat, že po mě rodiče něco chtějí a já jsem proti. S tímto životním příběhem se to nedá srovnat. Aby mě matka, jako dítě, nutila do práce, po té mi zakázala jít k doktorovi se zlomeným zápěstím, anebo mi vyhrožovala tím, že když budu s mužem, otěhotním a umřu při porodu.. To je samo o sobě dost psycho a je k podivu, že se z Natalie nestala podřezávačka vlastních žil. Chudák krásná a nadaná herečka měla sice ctižádostivou, ale taky despotickou matku a ať ji milovala jak velmi chtěla, a možná pro ni chtěla dobrou budoucnost, o svém životě by si měl každý rozhodnout sám. Film se mi velmi líbil. Nebýt jeho tak o žádné Natalii Woodové ani nevím a přitom její životní hvězda byla skutečně zářivá. ()

Chudobka

První polovina filmu byla lepší, protože obsahovala ukázky z mých oblíbených filmů Rebel bez příčiny a Třpyt v trávě.  Po boku Jamese Deana a Warrena Beattyho byla Natalie Woodová úžasná.  Škoda že ve filmu toho nebylo víc o natáčení těchto nesmrtelných filmů (a samozřejmě West Side Story) místo toho, abychom museli neustále poslouchat nesnesitelné žvatlání Nataliiny matky. Ta nemusela mít tolik prostoru, i kdyby jí bylo méně, pochopili bychom, co byla zač. Určitě by bylo lepší, kdyby film nebyl dabovaný.  Herečka v hlavní roli se Woodové sice trochu podobala, ale bohužel její herecké umění bylo pouze průměrné. A nikdy jsem taky nepochopila, proč  Natalie vůbec pobývala na lodi, když měla takový strach z vody. ()

Habanera

Možná jsem se na biografii těšila až příliš. Jde o neobyčejně zajímavou osobnost, avšak měla jsem pocit, že to byl víc film o Máši, než Natashi. K čemu mám ambivalentní postoj je střídání skutečných obrazů a rozhovorů s filmem ( běžně mi to nevadí, ale zde to působilo dost toporně). Ty přechody mě spíše rušily, než mi lahodili. No a konec je, řekla bych příliš shovívavý vůči Wagnerovi.  Snad někdy uvidím lepší zpracování. ()

• Ve filmu o Natalii Woodové se objevují autentické záběry ze života této herečky, její fotky z titulních stran časopisů a ze soukromí. (Ajinka126)