Mladík Joe Dirt (David Spade) pracuje ako upratovač v jednej rozhlasovej stanici a už na prvý pohľad je svojráznou osobnosťou, ktorá slúži ostatným ako terč výsmechu. Svoje zamestnanie však napriek tomu považuje za výhodné lebo môže prespávať v kotolni budovy. Jedného dňa mu jeho práca nečakane zmení život. Stačilo, aby svojím mopom zakopol a doslova vletel do štúdia, kde sa sarkasticky jedovatý moderátor Zander snažil zo všetkých síl nájsť recept na zastavenie klesajúceho záujmu o vysielanie rádia. Fred, povýšený producent rádia, považuje Joea za perfektný cieľ Zanderovej jedovatosti. Tentokrát sa však neplánované spestrenie programu vyvinie nečakaným smerom. Joe ignoruje Zanderove neskrývané opovrhovanie a začne rozprávať svoj životný príbeh od chvíle, kedy ho rodičia ako osemročného chlapca opustili na parkovisku v Grand Canyon. Joe podrobne opisuje svoj smutný a súčasne komický príbeh o tom, ako sa snažil postarať sám o seba, o svojom sne nájsť opäť svoju rodinu a tiež o ceste naprieč Amerikou, na ktorú ho jeho sen naviedol. Otupených poslucháčov Joeov príbeh zaujme a fascinovane počúvajú jeho rozprávanie plné prekážok, rán a neúspechu. Ale tie ho nedokázali zlomiť a on, so zvláštne nezničiteľným optimizmom, pokračuje vo svojom hľadaní stratenej rodiny a ceste za vlastným šťastím, v ktorom ho možno čaká Brandy, dievča jeho snov,  žijúce na malej vidieckej farme... (TV Dajto)

Viper86-V1

Ve výsledku docela povedená crazykomedie, stavící takřka výhradně na mimořádně ujetém hlavním hrdinovi (mulet-paruka mu v 8 letech zarostla do hlavy :))) a jeho konfrontaci s okolním prostředním a lidmi na jeho cestě při hledání rodičů, kterým se v dětství ztratil. Nečekejte žádný intelektuální humor, ale zase ani extrémní fekal gore (produkce ADAMA SANDLERA je přece jen soft), o dva stupně lepší a pestřejší na rozdíl od samoúčelných tupých úchyláren z pera TOMA GREENA nebo vyloženě trapných odpadních "komedií" ROBA SCHNEIDERA. Pochválit musím výbornou vedlejší postavu CHRISTOPHER WALKEN, některé kulervoucí hlášky ("Domov je tam, kde si ho uděláš") a sympatické redneck cameo zpěváka KID ROCKA. ()

Mrtvobog

Joe Dirt, alebo Forest Gump naopak. Jo, je to totálna pičovina, zlátanina na druhú, a ja neviem ešte čo. Ale mňa to bavilo, looser hlavným hrdinom, bohovské háro a kopa dementného vtipu (ktorý sa tu však hodí) - veď je to predsa komédia, toho najväčšieho zrna. Len koniec nemusel skončiť typickým happy-endom v americkom klasickom štýle. ()

Pythonator

Ale co... Toto je moje srdcovka. Ten film je tak blbý, až je milý. Joea jsem si zamiloval stejně jako ti radioví posluchači. Je z toho cítit sandlerovská úchylnost a ta mi vůbec nevadí. Dá se na to nahlížet i jako na originální love story. Dá se na to nahlížet mnoha způsoby, ale odpad... Běžte někam, pitomci. ()

Tommassi3

"Je to jen starej septik, lidi !!" ;) Souhlasím !! Špinavej Joe rozhodně není žádná atomovka, ale spíš filmovej septik po okraj plnej fekálního a buranskýho trapnohumoru, dělá ho ovšem dost zábavným a snadno koukatelným ta naopak ohromná spousta kvalitních hlášek a nápadů, ale i několik celkem povedených parodických parafrází pasáží slavných bijáků.. ()

dobytek

Hodně ubohá komedie, u který jsem se zasmál dohromady asi tak 3×. Spíš trapný, než vtipný. Část filmu, která měla parodovat Mlčení jehňátek pak byla tak trapná, že jsem měl chuť vypnout televizi. Navíc David Spade nepatří zrovna mezi moje oblíbený herce a tady byl vrcholně ubohej. No potěšila mě snad akorát účast mojí oblíbenkyně Jaime Pressly. ()

• Kabriolet "Hemi", který se ve filmu objevuje, je Plymouth GTX z roku 1967. (rafix)
  • Všechny scény Dennise Millera byly natočeny během jediného dne. (Cheeker)
  • Film se nátáčel v Moab v Utahu, v Santa Claritě, v El Segundu, Carsonu, Los Angeles, v Santa Paule v Kalifornii a v Arrows v Arizoně. (rafix)