Největší z hrdinů týmu Mstitelů musí pokračovat ve válce proti mimozemšťanům. Vetřelci, i se starým nepřítelem Kapitána Ameriky Herr Kleiserem, o kterém se myslelo, že zemřel v roce 1945, napadli ukryté město v Africe, kde vládne Černý Panter. Když Kleiser zabije Panterova otce T´Chaku, Černý Panter odjede do Ameriky, aby získal od Kapitána Ameriky radu, jak nad Kleiserem zvítězit. Generál Fury se dozví, že mimozemšťané jsou stále na Zemi. Mstitelé odjedou potají do Afriky, kde musí nejdřív bojovat s jejími obyvateli. Nakonec je ale stejný cíl spojí a svedou krvavou válku proti mimozemšťanům. (oficiálny text distribútora)

Herráček

Pro Black Widow chci vlastní film... Ale jinak... Oproti jedničce nejde téměř o nic nového... Záporáci zůstávají stejní, klaďasové téměř taky, konečně jsem zjistil, kde se v mladých mstitelích vzal Black Panther a začalo to dohromady trošku sedět... Ale zrovna sebranka jako Avengers má v sobě mnohem, mnohem větší potenciál... ()

spawnxp

Jako jednička ale horší. Ne že bych u animáku vyžadoval echt silnej příběh ale tenhle scénář je už multikulti slátanina výrazná - černoši s lukama a šípama ale v podzemí výrobní linky (mimochodem kdopak si vzpomene, že Nick Furry byl původně bílej?), Ironmana jednou sundaj kusem dreva a podruhy vydrzi atomovku, Thor selektivně oživuje mrtvý, etc. Nicméně finále dobry. ()

Terva

Afrika - čas neurčen. Staří známí vetřelci ( Chitauři ) a náš fašoun Kleiser. Krev bude po celé džungli. Kapitán Amerika je zde trochu naštvaný a proč taky ne, má právo být po šedesáti letech zmrazení, trochu vytočený. Hulk je zatím uvězněný, ale určitě to nebude na dlouho. A Thor? Kde je Thor? Nebyl viděn na žádné ekologické demonstraci po celé planetě. Tak zkontrolujte všechny akce hippies, musíme ho najít. Thora mám nejraději, pije božské pivo, má smysl pro odpovědnost, je klidný a má problém ze svým otcem. Obdoba války světů může začít. Jo a Hulk, no to už je jiný příběh. ()

Davies182

... jenže druhá část byla narozdíl od první o něco méně nápaditější. Je na první pohled zřejmé, že se jedná o pokračování komiksového sešitu The Ultimates, a tak jako většina komiksů rozdělených napůl, trpí Konečná pomsta 2 příliš monstrózní akcí a přehnanými barvičkami. Dialogy a špičkování členů týmu ustupují zběsilé akci, vše je jakoby zpíchnuté moc narychlo. Trochu pomáhá přesun do exotické džungle a příchod Black Panthera, ale jinak je těchto 73 minut čistě jen pro efekt. Sice jsem se opět ani na okamžik nenudil, ale čekal jsem nějaký další rozvoj postav, ne jen vhození všech charakterů do víru akce celosvětových rozměrů. Válka světů přes kopírák konečnému hodnocení také moc nepomůže... Abych to shrnul, tak celkově jsou oba party příběhu Avengers povinností pro komiksové fandy a velmi dobrou přípravou na hraný film. Modleme se ovšem za odlišný scénář! ()

Joe321

Thor pro mě byl tak trošku exot (jako Wonder Woman) a přišlo mi, že se nehodí do univerza, ale po dvojici těhlech filmů je to u mě nejlepší Avenger s pořádnou dávkou tvrďáctví a mystyčna kolem něj. Když se spustí chorál, začnou lítat blesky, tak víte, že na scénu přichází severský bůh a jde kosit nějakou tu zlou chásku. Začal jsem se na jeho sólo film těšit daleko víc, než na Kapitána Ameriku. Jinak film mi přišel trošku lepší než předchozí, i když je to stále průměr. Justice League: The New Frontier je lepší a to Wonder Woman je pro mě nesympatická postava. -"I have commanded you to end your involvement, Thor!" -"Humanity may have abandoned us, father, but I will not abandon them! ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné komiksové knihy Grega Johnsona. (Terva)