Volá sa Sam Gillen (Jean-Claude Van Damme) a podarí sa mu ujsť z väzenského autobusu, za pomoci svojho priateľa Billyho (Anthony Starke). Ďakuje mu, že bol vo väzení namiesto neho, pretože práve on kedysi pri krádeži strieľal na strážnika, ktorý Sama ohrozoval. Polícia chytila iba Sama. Billy však za odvážnu záchrannú akciu zaplatí životom. Samovi sa podarí uniknúť a s peniazmi, ktoré mu priateľ zanechal, sa utáborí v blízkosti skupiny farmárskych domov. V noci, prilákaný hudbou, pozoruje mladú vdovu Clydie Andersonovú (Rosanna Arquetteová), ukladajúcu do postele svoje dve deti, syna Mikea, prezývaného Mookie (Kieran Culkin), a dcéru Bree (Tiffany Taubmanová). Vláme sa do domu, ale len preto, aby sa zmocnil soľničky... (TV Markíza)

Shakers

Asi takto to vyzerá keď Rosamunde Pilcher obsadí Žán kloda do svojho filmu. Van Damme skutočne v netradičnej úlohe, až sa mi to nechcelo veriť. Na jeho kopy s otočky tu nečakajte, tu hraje sladkého ulizaného drsňáka, ktorý sa vyzná do motoriek, práva,či žien. Príbeh je v podstate kde bolo tam bolo, stretol raz Jean-Claude opustenú kočku, na upustenom mieste, ktorú frajersky zachránim. Niekedy je to skutočne na pousmiatie keď sa Jean-Claude pokúša zaujať v takomto filme, ale narozdiel od takého Scotta Adkinsa, Van Damme vie trošku viac hrať, nechýba mu charizma a ako jednohúbka je to fajn. Nenudil som sa. 60% - 3* ()

choze

Van Dammova slabá chvilka poté, co se mu podařilo prokopat se z videa až do hlavní role hollywoodského blockbusteru Univerzální voják. Jako většinu i mě tenhle naivní provařený slaďák svého času zklamal a ani po letech nehodnotím výše, i když oproti Jeanově současné tvorbě to je aspoň velmi slušně natočeno (rozpočet 15 melounů), mistr je ve formě a na skopání má kvalitního hajzla Teda Levina. A žádný film obsahující scénu přepadení vězeňského autobusu nemůže být úplně špatný. ()

ssfan

Jeden z nejhorších filmů s Van Dammem. Úvod je velmi nudný a pomalý. Akce je v celém filmu celkem málo, a tak jsem se dost nudil. Tvůrci chtěli udělat asi akční drama, ale byla to skutečně bída. Dialogy byly stupidní a souboje umí Van Damme také lepší. Mám ale filmy s Van Dammem rád, a tak dám 3 hvězdy - líbilo se mi to na 50%. Objektivní kvalita 42%. ()

Stíba

Nelze hrát celej život jen mlátiče a i JCVD se z tohohle stereotypu rád pokoušel vystoupit. Za mě je tohle takovej příjemnej dobře utíkající film o chlapíkovi, co kdysi dávno sice nežil nejspořádanější život, ale má srdce na pravym místě a snaží se svoje chyby odčinit. A já mu tuhle roli věřil, sed mi do ní dobře a jsem rád, že i takovýhle filmy točil. ()

messi@h

Jeden z nejlepších filmů JCVD, což sice vzhledem k jeho filmografii (obzvláště z poslední doby) nezní nijak úchvatně, ale je to prostě tak. Samozřejmě to není nějak objevný snímek, ale oceňuju to, že jsem celý film držel hlavnímu hrdinovi palce a taky konec mě překvapil - není to žádná scéna, kdy hlavní hrdina a jeho partnerka v západu slunce odcházejí šťastně žít až do smrti. Překvapivě citlivě natočený akční film (trochu protimluv, ale budiž), kde opravdu fungují vztahy mezi jednotlivými postavami. Soubojů sice moc není, ale musím pochválit jejich pojetí. Je osvěžující vidět zase jednu poctivou rvačku, kde si herci vystačí bez drátů a akrobatických prvků. A vzhledem k tomu, že mě bavil film jako celek, tak vlastně chválím i to, že těch soubojů nebylo přehnaně moc (i když si zároveň myslím, že to je bohužel hlavní důvod zdejšího nízkého hodnocení). ()

• Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)
  • Když Sam (Jean-Claude Van Damme) řídí terénní motorku 650cc Triumph T120 Bonneville z roku 1969, můžeme si všimnout, že se mění pneumatiky v závislosti na terénu, po kterém zrovna jede – terénní pneumatiky v terénu a silniční na silnici. (Untentrauer)