Krátko po narodení dvojčiat Alaina a Michaila sa Chantal Moreauová (Stéphane Audranová) musela jedného z nich vzdať a dať ho k adopcii, pretože by obe deti neuživila. Michaila adoptovala rodina ruského diplomata, ktorý žil nejaký čas vo Francúzsku, ale potom emigroval do Ameriky. Michail vyrastal v Amerike. Keď mal šestnásť rokov, jeho rodina zmizla a on musel tvrdo bojovať o holý život v ruskej mafii. O ďalších šestnásť rokov prišiel Michail (Jean-Claude Van Damme) do Francúzska nájsť brata. Prenasledovali ho však skorumpovaní agenti FBI a prenasledovanie sa skončilo Michailovou smrťou. Tak sa Alain, teraz policajt, dozvedel o existencii svojho brata. Rozhodol sa pátrať po príčine jeho smrti, a preto sa - ako Michail - vybral do Ameriky. Tam sa stretne s priateľkou svojho brata Alex a s členmi ruskej mafie. Dozvedá sa, že Michail bol bohatý gangster. Členovia ruskej mafie ho chcú zabiť, lebo ho považujú za Michaila. Alain zistí, že Michail vo Francúzsku ukryl materiály dokazujúce korupciu agentov FBI. (TV Markíza)

ConanVJ

Maximální riziko sice nepatří k van Dammovým nejlepším filmům, ale i tak je to pro mě nadprůměrný filmek, ve kterém nechybí parádní akce. Příběh má jednoduchý jak už je u takovýchto filmů zvykem, ale určitě nenudí. Souboje jsou natočeny reálnějším zbůsobem, než je u JCVD ve starších filmech zvykem. Mě se film líbí a kdykoliv ho dávají, rád se na něj kouknu. Za mě 75% :) ()

choze

Z trojlístku hongkongských režisérů John Woo (ŽIVÝ TERČ), Ringo Lam (MAXIMÁLNÍ RIZIKO, REPLIKANT, PEKLO) a Tsui Hark (DOUBLE TEAM, KONTRABAND) se kterými van Damme pracoval, si u mě nejhůř stojí právě Ringo Lam. Viděl jsem všechny tři jeho vandammovky plus jeho hongkongský opus CITY ON FIRE a žádný z nich nepřekračuje hranici průměru. MAXIMÁLNÍ RIZIKO je z nich sice "nejnaleštěnější", ale ve srovnání s dílky ostatních zmíněných pánů režisérů, jakož i jiným vandammovým dvojčatovským filmem DVOJITÝ ZÁSAH, těžce prohrává na body. Tam bylo téma dvojčat maximálně vytěžené a navíc okořeněné humorem, tady byste humor hledali jen stěží, stejně jako třeba scénu, v níž van Damme mlátí van Dammea. Akce tu není tolik jako u Harka ani není tak dokonalá jako u Wooa, ale dá se to. Fakt je, že Henstridge patří k nejlepším babám se kterými se van Damme objevil na plátně, ale pro mě zůstane jedničkou čarokrásná Mia Sara z TIMECOPA. Záporáka už si nepamatuju, což samo o sobě značí, že byl špatný. Každopádně je to mnohem lepší než další "straight-to-the-video" spolupráce van Damma s Lamem (REPLIKÁTOR, PEKLO), ani nemluvě o jeho posledních sračkách jako TEROR VE VLAKU či PROBUZENÁ SMRT. ()

Figu

Viděl jsem to po dlouhé době a opět s pomocí svině nostalgie, přihazuju čtvrtou hvězdu a zároveň tleskám Žánovi! Maximální riziko se díky prostředí kde je točen, hodně podobá francouzským krimi a troufám si říct, že kdyby namísto Van Damma v hlavní roli stál třeba Reno, film by byl daleko víc doceněnej! Akce není zas až tolik, ale když je, tak baví! Navíc i samotnej JCVD dokazuje, že umí i hrát a né jen kopat. A jako veliká krásná třešeň na dortu dopomohla i neodolatelná Natasha Henstridge! Po letech velká spokojenost! 75% ()

OG_Swifty

Tradiční plytkej Vam Dammovskej shit a další z řady, kde hraje svýho bráchu. Prvních 30 minut neřekne skoro nic a naopak všichni mu všechno začnou říkat, aniž by řek jediný slovo :D A nejlepší jsou ty úplně nesmyslný dialogy (zrzka za ním přijde na hotel a chce mrdat a Van Damme 'nemůže' --> Co to je? Jsi neoblomný? To je nějaká hra? Dobře, ať je po Tvém, ale žádná pouta.). Akční scény jsou ale docela fajn, stopáž tak akorát a zrzka je pěkná a dobře se na ní koukalo. Akorát ke konci nosila nějaký kalhotový kostýmy z Havlovy skříně, to bylo už horší pokoukání... ()

Kingjiri

Typický dílo s tvrdym Belgičanem v hlavní roli. Tim pádem neni nouze o Van Dammovo prkenný (ne)hraní, výkony většiny herců na úrovni ochotnickýho spolku, občas blbý dialogy, přímočarej příběh a spoustu kopů s otočkou. Narozdíl od většiny béček (nejen s JCVD) posledních let má ale Maximum risk ucházející technickou kvalitu. Poctivě vykopaný dvě silnější hvězdy. ()

• Jedná se o americký debut hongkongského režiséra Ringa Lama. S nápadem, aby se k režii postavil právě Lam, přišel sám představitel hlavní role Jean-Claude Van Damme. (ČSFD)