Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiálny text distribútora)

dobytek

Van Damme ukázal, že umí i něco jinýho, než jenom kopy z otočky. Tohle byl asi jeho nejlepší hereckej výkon, co jsem viděl. Film je sice trochu předvídatelnej a nějaký to klišé se tam najde, ale neni špatnej. Ve druhý půlce jsou pak docela povedený akční scény a skoro jsem uvažoval i o 4 hvězdách. Bohužel konec mi přišel tak trochu z kategorie deus ex machina. spoiler: Van Damme přežije jako poslední z legionářů a ten hlavní terorista Zarkáví mu řekne něco jako: "Seš fakt hrdina, pyčo. To je u nás známka punku, takže tě necháme žít." ()

DHDV

Jeden z nejlepších filmů od JCV. Film je v jeho tvorbě docela nadprůměrný, má dobré herecké výkony, celkem slušný rozpočet a hlavně dobrý příběh. Pokud tohle měla být jeho vstupenka mezi elitu, tak to chtělo ještě více nadání režiséra/scenáristy ale potenciál to má. Já se u filmu nenudil a docela se divím tak špatnému hodnocení, otázkou je zda všichni tento film viděly. S klidným svědomím dávám 3 hvězdy. ()

JP84

Zřejmě nejvážněji laděný film Jean-Claude Van Dammea před JCVD ve kterém dokázal,že je schopen bez roznožky a hromady bitek taky něco zahrát.Paradoxně to bylo v době kdy začal točit ty příšerný hovadiny.PS:Několik lidí tady píše něco o vykrádání "Pochoduj nebo zemři".Tento film jsem sice neviděl,ale tak nějak si říkám,že když chce někdo točit něco co už tady bylo,je nějaká vykradačka lepší než remake (předělávky zatím zvoraly co mohly,tak aspoň nedojde ke zprznění originálu). ()

CRYPT

Jeden z nej of the nej snímku s Van Dammem. Poprvé jsem si všiml černošského herce Adewale Akinnuoye-Agbaje(ho) což je neskutečné jméno, ale jeho herecké výkony patří k TOP. Dokonce jsem si i zaslzel a to se děje skutečně málokdy. Je to tedy už pár let, co jsem tento snímek shlédnul, ale musím říci, že jsem byl tehdy velice mile překvapen. ()

fabuloz

Největší slabinou je scénář, který je strašně přímočarý a nijak bohatý. Dalo se předvídat, že VD bude leaderem slabších a utlačovaných atd ..Co jsem však nečekal, že to nebude až tak velká nuda jak jsem se z předchozích komentářů dočetl. Myšlenka tohoto počinu byla vskutku dobrá, ale někde se asi stala chyba, jinak by tento film neměl takové nízké hodnocení. Za mě je to dobrý, takže 3* ()

• Legionári používajú pušky Lebel 1886, ktoré boli štandardnou zbraňou francúzskej armády počas prvej svetovej vojny. (Jello Biafra)
  • Na konci 63. minúty sa Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) zoznamuje s dvoma legionármi, pričom pri zábere od chrbta má jeden z nich v ústach cigaretu a v pravej ruke drží zápalku, ale v zábere spredu už v pravej ruke drží cigaretu. (ČSFD)
  • Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) při focení do novin střílí z kulometu M1914 Hotchkiss. V boji potom ovšem legionáři používají kulomet Lewis gun v ráži .303 British. (HectorHagman)