Nadšený staviteľ Paul Wagner (Andy Armstrong) buduje v Honkongu tunel spájajúci ostrov s pevninou. Tesne pred dokončením ho však zavraždí mafia spolu s manželkou Katherine (Sarah-Jane Varleyová) a obchodným partnerom Nigelom Griffithom (Alan Scarfe). Z dažďa guliek ako zázrakom uniknú len Wagnerovi malí synovia Chad (Alicia Stevensonová) a Alex (Paul Aylett). Jedného zachráni domorodá žena, druhého rodinný priateľ a bodyguard Frank Avery (Geoffrey Lewis). O 25 rokov neskôr sa Alex a Chad (v dvojúlohe Jean-Claude Van Damme) znovu stretnú, aby na výzvu Franka Averyho pomstili smrť svojich rodičov. Najskôr sa však musia dohodnúť medzi sebou, pretože fyzicky sú si navlas podobní, ale povahy majú celkom rozdielne. Z Alexa urobil život na ulici tvrdého a nedôverčivého cynika, Chad, žijúci v prepychu Frankovho domu, je ľahkomyseľný a mierne naivný mladík. Poraziť bezcitného mafiána Raymonda Zhanga (Philip Chan) a jeho kumpánov však znamená spojiť svoje sily a naučiť sa vzájomnej dôvere. A boj to nebude ľahký, pretože proti nim stojí bezcitný a krutý Zhangov zabijak s prezývkou Moon (Bolo Yeung)... (TV JOJ)

spikey1

Pořádně nevím proč, ale trik s dvojením herců a hraním dvojčat byl na začátku devadesátek velmi populární. vyzkoušel si to Jean a o rok později i Jackie. Oba vždy s důrazem na protichůdnost postav, které ve filmu hráli. Zpětně nutno dodat, že Jackiemu se jeho počin povedl lépe. Jeanův kousek je ale pořád velmi dobré akční béčko ()

ConanVJ

Výborná akční klasika z 90. let, která podle mě patří k nejlepším filmům JCVD. V tomto akčním filmu hraje Jean Claude dvojroli, kdysi násilně odloučených dvojčat Wágnerových, kterým Zhangova mafie spolu s Griffinem zavraždila v Hongkongu rodiče. Zatímco Chada odveze bodyguard Wagnerových Frank do L.A. a vychová ho jako svého synovce, Alex se ocitne v sirotčinci a vyroste z něj překupník a drsný chlapík. Po 25. letech vezme Frank Chada zpět do Hongkongu, kde vyhledá Alexe a cesta za pomstou může začít... Ve filmu hraje i můj oblíbenec Bolo Yeung, se kterým má Van Damme luxusní souboj. Ve filmu je spousta pěkných akčních scén a povedené souboje. Tento film mám rád s původním dabingem od panasonicu, který se nachází i na DVD a BD. Za mě jasných 100% :) ()

nash.

Přepadla mě nostalgická akční nálada. Jenže akce "dva v jednom" tentokrát nebyla dobrou volbou a Van Damme mě z akční nostalgie zase na čas vyléčil. Prostinká story plná nesmyslů, navíc špatně natočená i zahraná. Ani ty akční scény to nějak neměly čím zachránit, a to i když dvojitého JCVD dovybavily tak těžkým kalibrem jako je Bolo Yeung. ()

Ouwen

Ze začátku jsem si nemohl pořádně zvyknout, ale na konec jsem spokojen. Je to takovej akční bonus, že se na obrazovkách ukážou hned dva Van Dammové a o zábavu máte postaráno. Akce je tu celkem dost, i hlášky jsou super. Je to další pecka s JCVD tentokrát v dojitém provedení > Já jsem velmi úchvácen:-) ()

Wacoslav1

Trochu nadhodnocenej film se mi zda JCVD ma urcite lepsi ani tam nemusel bejt 2x jednou by to stacilo... no hlavne ze je tam Bolo Yeung jeho zaporak je zcela ultimatni jinak akce slusna v detstvi sem to taky zral to jo ale kratsi delka by filmu neuskodila misty se to celkem vleklo a tech kecu a pokusu o vtip bylo az moc takze prumer PS ale ten plakat ve tvaru vhs je neskutecne cool! to mi pripomina stare casy ()

• Moon ( Bolo Yeung ) řekne ve filmu pouze 16 slov. (korbitch22)
  • Film měl původně pracovní název Korsičtí bratři a byl volně inspirován stejnojmenným románem Alexandra Dumase. Příběh byl dokonce původně situován do Francie a Korsiky. (ČSFD)