The Apprentice

(relácia)
  • USA The Apprentice Los Angeles (viac)
Súťažný / Reality-TV
USA, 2004, 60 min

Scenár:

Mark Burnett

Účinkujú:

Donald Trump, Kim Raver, Moby, Arnold Schwarzenegger, David Hyde Pierce, Joe Piscopo, Kathy Griffin, Kareem Abdul-Jabbar, Tionne 'T-Boz' Watkins (viac)

StarsFan

Varování: Obsahuje spoiler týkající se vítěze sedmé řady. Když jsem na CNN zahlédla rozhovor mezi Lordem Sugarem a Piersem Morganem o jisté byznysové reality show, kterou první jmenovaný v Británii hostuje a druhý měl její americkou obdobu vyhrát, neodpustila jsem si vyhledat pár ukázek na YouTube. Nečekala jsem nic výjimečného, ale atmosféra na mě z těch pětiminutových spotů zapůsobila natolik, že jsem nakonec neodolala zhlédnout právě onu sedmou řadu (známou také jako Celebrity Apprentice) celou. A příjemné překvapení mi vydrželo nadále. Je sice pravda, že tato série Apprentice byla nejspíše lehce jiná než ostatní; více než o promakané plány a nápady šlo při prodeji jakéhokoliv artiklu hlavně o využití statusu celebrity a přitáhnutí bohatých známých, kteří si mohli dovolit štědré donace. Jenže i přes jistou "hvězdnost" tomu nechyběly osobní útoky (hlavně mezi Piersem a Omarosou), zákeřně vtipné scény (sehrání fiktivní hádky mezi Piersem a Vinniem a vyslání druhého jmenovaného jako špiona do druhého týmu), emoce (vylití šampaňského Omarosou na Piersovu hlavu) a tvrdé byznysové strategie (především z Piersovy strany). Ano, Piers Morgan se pro mě svým cílevědomým, arogantním vystupováním, kdy se netajil, že chce pouze vyhrát, stal hvězdou celé soutěžě. A tuhle scénu (respektive první dvě minuty), kdy ho Omarosa nazve homosexuálem, a Piers je Donaldem Trumpem pozván zpět do board room, aby se bránil, považuji za tu nejvtipnější a zároveň nejchytřejší odpověď na pomluvu, kterou jsem kdy v reality show viděla. Především díky své inteligenci, nadhledu a chladnokrevnosti si podle mě "řezník" Piers, který pro svou charitu nasbíral více peněz než všichni ostatní dohromady, v závěru zaslouženě vyslechl: "You're hired!" "Jsem zlý, nepříjemný, odporný Brit." ()

maarv

Po několika zhlédnutých sezónách pořád stejně zábavné, motivující a inspirující. SPOILER - čtvrtá řada sice zaujala nekompromisností Donalda Trumpa při vyhazování, ale nebylo to nic proti tomu, co se odehrálo na konci poslední epizody. Něco TAK hnusně sobeckého (ze strany soutěžícího) se nevidí často. ()