Jimmy Livingstone by se od svých vrstevníků asi příliš nelišil, nebýt té bubliny. Příroda si s ním zahrála a on zcela postrádá vrozenou imunitu. Chce-li žít, musí se zdržovat v absolutně čistém a sterilním prostředí. To mu dokáže zajistit pouze neprodyšná umělohmotná bublina. Jimmy je spokojený, prožívá podobná dobrodružství jako jeho kamarádi ... jen v obýváku v bublině. Když ale dojde na lásku a Jimmy se zakouká do půvabné Chloe ze sousedství, která se má brzy vdávat, nezbývá mu, než sestrojit bublinu, v níž se bude moci pohybovat i venku. Čeká ho totiž dlouhá cesta. Svatba, kterou chce překazit, se koná na místě vzdáleném téměř tři tisíce kilometrů... (oficiálny text distribútora)

DJ Obelix

A opet pujdu proti proudu :-) Puvodne jsem tu mel 3 hvezdicky, ale nyni po nescetnych reprizach na HBO to musim opravit ne o jednu, ale hned o 2 hvezdicky nahoru. Kdyz jsem tento film videl uz asi po pate, tak jsem si zacal vsimat drobnych detailu, ktere z teto komedie dela neco neobycejneho. At uz je to uzasne roztomily Jake Gyllenhall, genialni Danny Trejo a jeho motorkarsko/zmrzlinarsky gang, Bright & Shiny kult, Doktor Phreak, typek na autobusove zastavce, Pappy, Pippy a Behna nebo Japoncici. Pokazde, kdyz tento film davaji, tak se na nej znovu podivam a to se mi stava pouze u hrstky filmu."Dekuji inspektore, dnes vecer se za Vas pomodlim ... abyste dostal rakovinu varlat!!!"... "Zmrzlina! Zmrzlina! ... Curry!!!" ... "Prave umrelo prase Karla Pettersna!" ()

Psema

Cca 50 procent s tím, že retardovaný Jake začne po půlhodině silně iritovat, což díky bohu bohatě vyrovnávají "vostřič" Trejo, rozjíždění kravských vnitřností (přesně na hraně mezi WTF a OTT) a proklatě mladá a sexy Marley Shelton. K tomu je třeba uznat, že několik vtipů střílí po bránici velmi přesně a byť je to v závěru trochu nuda, oněch krátkých 80 minut utíká bez závratných nároků poměrně rychle. Kdo si užil některý z DVD spin-offů k Prcičkám (především Beta House), neměl by mít s Bubliňákem problém. I když se pořád jedná o film, který buď překousnete, anebo po dvaceti minutách znechuceně vypnete. ()

BluT

Viděl jsem asi prvních 50 minut a pak jsem prostě přepnul na něco jinýho, protože to jelo podle tak nechutně zajetýho a předvídatelnýho scénáře, že to bylo prakticky jedno. Pak jsem teda viděl náhodou i konec, protože byl právě v době reklam druhýho kanálu a byl jsem rád, že jsem se na to na celý nekoukal. Nuda. ()

deepend

Bubliňák je hodně ujetá komedie o klukovi, který se narodil bez imunity a proto musí žít v bublině, jenže pak se zamiluje a .......Asi je jasné jak to skončí. Bubliňák není žádné veledílo, ale "jen" příjemná komedie,v hlavní roli úžasný Jake Gyllenhall. Jo a taky se mi líbily narážky na Freaks a Absolventa. ()

fifox

Takovej trochu mainstreamovější a bláznivější Střihorukej Edward. No fakt, máme tu hlavní postavu hodnýho, ale trochu zvláštního, kluka s extravagantnim účesem, co vyrůstá izolovanej od okolního světa na modelovym americkym předměstí, kterej když se pak jednoho dne zakouká do krásný holky s dlouhejma blond vlasama, pozná pocity dosud netušený a jeho bublina života nabere novej směr. Samozřejmě po ní jenom dychtivě touží, protože ona, ačkoliv je taková, že by si jí i ježíšek vybral za kamarádku, chodí s největšim blbečkem široko daleko... Za pozornost stojej i další zajímavý paralely. Stejně jako v Edwardovi, i tady expozici provází záběry na proces výroby sušenek. Taky tu hraje Matthew McGrory, kterej si svojí roli freaka z kočovnýho obludária zopakoval o dva roky později v Burtonově Velký rybě (jasně, tady se mohl režisér asi těžko nechat inspirovat, když tenhle film vzniknul dřív, ale i tak je to zajímavá paralela). V neposlední řadě v Bubliňákovi hraje i herec, kterej si říká Beetlejuice, což je název Burtonova prvního celovečeráku. Coincidence? I think not. Bubliňák je prostě skvělou a zábavnou podívanou plnou vtipnejch hlášek i povedený fyzický komedie. A když mu dáte šanci, třeba vás i trochu vezme za hercnu. ()

• Film se natáčel v Santa Claritě, v La Verne, v Los Angeles, v Palmdale, v Piru a Santa Paule v Kalifornii a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)