Jimmy Livingstone by se od svých vrstevníků asi příliš nelišil, nebýt té bubliny. Příroda si s ním zahrála a on zcela postrádá vrozenou imunitu. Chce-li žít, musí se zdržovat v absolutně čistém a sterilním prostředí. To mu dokáže zajistit pouze neprodyšná umělohmotná bublina. Jimmy je spokojený, prožívá podobná dobrodružství jako jeho kamarádi ... jen v obýváku v bublině. Když ale dojde na lásku a Jimmy se zakouká do půvabné Chloe ze sousedství, která se má brzy vdávat, nezbývá mu, než sestrojit bublinu, v níž se bude moci pohybovat i venku. Čeká ho totiž dlouhá cesta. Svatba, kterou chce překazit, se koná na místě vzdáleném téměř tři tisíce kilometrů... (oficiálny text distribútora)

honajz2

Prvních pár minut jsem se kupodivu bavil naprosto skvěle a dokonce dvakrát nahlas se zasmál, ale jak se začala přísahat věrnost vlajce (a radši nechtějte vědět co to tady znamená), byl z toho pak sice dost absurdní film (ostatně, jak samotný námět napovídal), ale zároveň příliš infantilní. Odstranit ty sexuální narážky a scénu s krávou a zfleku by to mohl být film pro děcka. Jako neříkám, něco mě taky pobavilo, třeba ta šílená sekta byla super a výchova Jimmyho povětšinou také (až na to s tou vlajkou, to bylo spíš trapné než cokoli jiného), ale to horší a nevtipné u mě prostě převládá. Holt to mohlo vypadat mnohem líp, no. Stejně je na tom všem nejzajímavější, že hlavní roli tu má Donnie Darko - ve stejný rok, co vznikl Donnie Darko. Lepší 2* ()

fifox

Takovej trochu mainstreamovější a bláznivější Střihorukej Edward. No fakt, máme tu hlavní postavu hodnýho, ale trochu zvláštního, kluka s extravagantnim účesem, co vyrůstá izolovanej od okolního světa na modelovym americkym předměstí, kterej když se pak jednoho dne zakouká do krásný holky s dlouhejma blond vlasama, pozná pocity dosud netušený a jeho bublina života nabere novej směr. Samozřejmě po ní jenom dychtivě touží, protože ona, ačkoliv je taková, že by si jí i ježíšek vybral za kamarádku, chodí s největšim blbečkem široko daleko... Za pozornost stojej i další zajímavý paralely. Stejně jako v Edwardovi, i tady expozici provází záběry na proces výroby sušenek. Taky tu hraje Matthew McGrory, kterej si svojí roli freaka z kočovnýho obludária zopakoval o dva roky později v Burtonově Velký rybě (jasně, tady se mohl režisér asi těžko nechat inspirovat, když tenhle film vzniknul dřív, ale i tak je to zajímavá paralela). V neposlední řadě v Bubliňákovi hraje i herec, kterej si říká Beetlejuice, což je název Burtonova prvního celovečeráku. Coincidence? I think not. Bubliňák je prostě skvělou a zábavnou podívanou plnou vtipnejch hlášek i povedený fyzický komedie. A když mu dáte šanci, třeba vás i trochu vezme za hercnu. ()

Vanchovi

Toto pozeráte, keď film vyberá frajerka. Keďže tam hrá Jake Gyllenhaal, tak som tomu dal šancu a bol som celkom prekvapený. Aj keď je to úplná šablóna s od začiatku jasným koncom, má to dosť dobré vtipy, škoda len toho záveru, ten mohol byť aj lepší. A v bahennej bitke proti dvom prsaticiam o 500 dolárov by človek vyhral, aj keby prehral. ()

Likan7

Bubliňák naprosto průměrná, nudná, ničím zajímavá kravina, která je zajímavá možná jen tím, že hlavní roli má dnes známý Jake Gyllanhaal. Bavit se moc ale jinak nebudete, po 20 minutách víte, že princ získá princeznu, svobodu a půl království a ono se to světe div se taky stane. Film maximálně na nedělní dopoledne k snídani. ()

Sunwheel

Je to samozrejme tupá americká komédia poskladaná z absurdných situácií. Ale všetko to je tak efektívne, že sa človek aj trápne zasmeje. Pamätám si to, keď to bol nový film a dnes som si to na také zresetovanie hlavy pozrel znova. A stále to funguje. Hlavne v dnešnej dystopickej autokracii to dostáva úplne nový rozmer. Matka pripomínajúca chovaním nášho hygienika s premiérom čisto náhodná! ()

• Film se natáčel v Santa Claritě, v La Verne, v Los Angeles, v Palmdale, v Piru a Santa Paule v Kalifornii a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)