James (John Travolta) a Mollie (Kirstie Alleyová) Ubriaccovci žijú v malom domčeku. Mikey má už šesť a jeho sestrička Julie päť rokov. Jamesovi sa podarilo získať miesto osobného pilota u atraktívnej Samanthy D´Bonneovej, šéfky medzinárodnej kozmetickej firmy, ale Mollie  prišla o prácu v  učtárni. A Mikey? Ten si túžobne želá psa. Jediný, kto je spokojný, je Julie, ktorá namiesto bábik obdivuje basketbalistov a sníva o tom, že si raz zahrá so slávnym hráčom Charlesom Barkleyom... James chce urobiť synovi radosť a zájde s ním do psieho útulku, aby si vybral štvornohého priateľa. Ten si vyberie Rocksa, ktorého chcú práve utratiť. Keď sa vrátia s novým členom rodiny domov, za dverami ich čaká obrovské prekvapenie. Samantha, ktorá sa pokúša Jamesa nenápadne zvádzať, obdarovala rodinu kráľovským pudlom, psou dámou Daphne. Manželia sa zhodnú, že jeden zo psov musí ísť z domu preč. Ale ktorý? (TV Markíza)

ostravak30

V prvním díle tvůrci šli po dítěti, ve druhém přidali druhé, ale změnili pohlaví, takže do třetího zůstala už jen jediná možnost - zvíře. Právě rozhovory mezi zvířaty je na snímku asi to nejvtipnější. Možná právě tento snímek byl inspirací pro film Dr. Dolittle. Jsou zde i drobné parodie třeba na Lady a Trump. Jinak ale film už ztrácí dech a šmrnc. Nápady docházejí a vidíme i opakování již použitého. Samotný John Travolta i Kirstie Alley to ale pořád trochu zachraňují, hlavně tedy ona. U třetího dílu se vyměnil tvůrčí tým, Amy Heckerling pod tímto už asi podepsána být nechtěla. ()

Lacike

Deti uz zacali normalne rozpravat a tak dianie okolo seba zacali komentovat psy. Za tie tri roky od posledneho dielu sa trochu zmenila atmosfera a aj kvalitativne to na prve diely nema, ale rozhodne to nie je taka tragedia ako tvrdia ostatni. Ale mozno ze som zaslepeny svojou vasnou pre psov alebo nostalgiou, ked som film prvykrat videl v kine. 6/10. ()

zdeny99

Ve třetím díle Kdopak to mluví je už poznat, že tady už nebylo z čeho brát. Děti už ze sebe nevydávají ty bombastické hlášky, kterými byly předchozí díly napěchované a díky tomu i suprové. Děti tu spíš vystřídali dva psi a s nimi to šlo opravdu z kopce. Travolta začal konečně létat v aerolinkách a aby tu bylo něco nového, co by opepřilo vztah mezi Jamesem a Molly, tak Travoltu začne svádět jeho šéfová. Molly naopak dostane padáka, a tak si vydělává jako nějaká puberťačka na brigádě u Santa Clause. Sem tam tu je ještě něco nového, ale opravdu je toho už málo a i to málo baví jen tak na trošku. Dodívat se na trojku dá, ale oproti předchozím dílům je to veliký pád jak v kvalitě, tak i v zábavě. [13648. hodnocení, 152. komentář, 39%] ()

Shit

Podle hodnocení to sice vypadá jako pořádnej shit, ale mě se to docela líbilo, příběh s dětma už byl ohranej z předchozích dvou dílů a tak nápad se psi jsem docela uvítal a je dobře že film nestojí jenom na hereckých výkonech, ale i na dobrým scénáři, samozřejmě, že předchozí dva díly jsou lepší, ale podle mě tohle je podobně zábavný a určitě si to zaslouží vyšší hodnocení než to má ()

NinadeL

Odstup tří let od druhého dílu je už poměrně výrazně znát. Manželské radosti a strasti Mollie a Jamese Ubriacců získávají nový rozměr a princip celé série se stěhuje od nemluvňat k němým tvářím. Není to brilantní, ale kdo si první díly zamiloval, tímto občas také nepohrdne. Jenom ty kostýmy Molly Maginnis (celá trilogie) a Mary E. McLeod (ta spolupracovala jen na druhém a třetím filmu) jsem naštěstí nikdy neřešila, jinak bych měla z tolika gigantických mašlí, a nejen toho, noční můry... ()

• Ve scéně, kdy Rocks vyskakuje z auta oknem, dívá se na něj Daphne, která se v záběrech střídavě objevuje a zase mizí. (dc125)
  • Natáčelo se od 22. dubna do 5. července 1993 v Kanadě. (Varan)