Mollie, 33-letá svobodná účetní jedné newyorské společnosti otěhotní s jedním klientem své firmy. Při cestě do porodnice se seznámí s taxikářem Jamesem, který nastávající matce ochotně podá pomocnou ruku a později vypomáhá jako hlídač malého Mikeyho. Mollie si nechce vzít za muže otce svého dítěte a hledá životního partnera. Malý Mikey, který všechny události okolo sebe komentuje vnitřním "dospělým" hlasem, běh věcí značně komplikuje. Mollyinu ruku nakonec získá James. (oficiálny text distribútora)

josieaddms

Nechápu tak nízké hodnocení! Tohle je jeden z filmů, bez kterých se jednoduše člověk neobejde! Skvělé nápady, vtipné hlášky, dobré obsazení! Baví to děti, dospělé, těhotné... A navíc to nemá žádné zlé názory, neuráží to ani ženy, a dokonce tam nejsou ani žádné trapné vtípky na těhotné! Naopak, je to velmi pěkně natočené, prostě do všech směrů povedené. OBSAH sice někdo napsal jako totální -bez urážky- vůl, protože ve skutečnosti je to velmi mnohostranný snímek. Už odjakživa byl tenhle film pro mě klasikou, a doufám že to tak i zůstane. Každý kdo má rád vkusný a dobrý humor by si to neměl nechat ujít. ()

Ludva

[2010-09-20] * Mollie (Alley) si pořídí novorozeně s ženáčem, který se ale nemá k tomu, aby k ní odešel. Jak se asi vyvine její přátelství s příležitostnou chůvou (Travolta)? * Dítě komentuje dění kolem sebe daleko míň než jsem se bál. Takže se z toho vyklubala (až na několik zcela zbytečných scén s miminama) milá romantická komedie se sympatickou ústřední dvojkou, která občas překvapivě upřímně zaperlí: "Takže létání je lepší než sex? --- Přiznám se, že to si už moc nepamatuju." ()

ostravak30

Kdopak to mluví je jedna z těch komedií, která i po letech stále baví. Děti jsou totiž pořád stejné a asi každého rodiče nejednou napadne, co si dítě právě myslí nebo co říká, když má zrovna žvatlavou povídavou. Navíc John Travolta a Kirstie Alley k sobě nádherně padli. Bohužel jsem tuto herečku neměl příležitost vidět v ničem jiném a přitom komediálního talentu měla mraky, alespoň zde to dokázala. Amy Heckerling si prvně napsala scénář inspirovaná vlastní domácností a tímto filmem si dost napravila reputaci po propadáku Johnny Dangerously, ačkoli Bláznivá dovolená v Evropě byla úspěšná, teprve tento snímek se stal hitem. A vlastně pomohla i J. Travoltovi, který po Pomádě na výrazný film čekal. ()

P@\/EL

Docela dobrá komedie, která dokáže uspokojit nenáročného diváka nebo člověka, který hledá nějakou oddychovku. Film se vyznačuje přirozeným, jednoduchým humorem se spoustou povedených scének. Osobně se mi líbí nejvíc ta, jak spermie hledají vajíčko. Dále diváka určitě potěší stále si něco breptající malý Mickey. ()

Kaluž

Naposledy jsem si tuhle záležitost pravidelně dávkoval v útlém dětství, pak dlouho nic a teď, když máme doma podobného prcka, dáváme si to znova. A pozor, je to vtipné i po letech! Nedávno jsme kupříkladu koukali na, v dětství bezmála kultovní, Číslo pět žije a to vám byl teď sranec jako máloco. Člověk se pak skoro bojí vracet ke starším flákům, jenž provázely jeho první krůčky filmovým světem. V případě Kdopak to mluví se však předchozí zklamání nedostavuje, ba co víc, v původním znění dostává tahle komedie zcela nový rozměr. Myšlenky toho malého rozkošného chlapíka jménem Mikey totiž v originále dabuje John McLane. Ano, ten borec v bílém tílku co bez mrknutí oka likvidoval německé teroristy v Nakatomi Plaza (později se snažil prosadit také jako herec, v databázích jej najdete pod pseudonymem Bruce Willis). Vydařená chemie mezi upjatou Mollie (Kirstie Alley) a floutkovským Jamesem (John Travolta) vyvažuje sporadickou zápletku s povinným happyendem. Nejlepší jsou scény z porodnice (nahlas přemítající kojenci v postýlkách) nebo Molliina nevábná představa budoucnosti s vyžraným Travoltou a kopou hladových krků. Nadabovaní haranti jsou fajn a kouzlí stejné úsměvy jako v dobách, kdy jsem byl malý špunt. S nostalgickým nádechem za čtyři. ()

• Bruce Willis, který propůjčil hlas ústřední postavě Mikeyho, dostal za dvoutýdenní práci 4 miliony amerických dolarů a 10 procent ze zisku. Z komedie se stal jeden z nejúspěšnějších filmů roku a Willis nakonec obdržel dalších 14 a půl milionu. (Rocky62)
  • Při rvačce Jamese (John Travolta) s Albertem (George Segal) je na stolku květina, kterou Albert shodí, ale ta je po střihu znovu na svém místě a Albert ji shodí podruhé. (Proste..Jana)

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (viac)

Sony chystá remake Kdopak to mluví

Sony chystá remake Kdopak to mluví

10.07.2019

Snímek Kdopak to mluví z roku 1989 se dočká remaku. Původní film režisérky Amy Heckerling (Noc v Roxbury) zplodil dvě pokračování a plno dalších snímků se hlavním háčkem inspirovalo. Snímek vyprávěl… (viac)