Americké námořnictvo si již od 30. let pohrávalo s myšlenkou nejlepšího způsobu kamufláže – neviditelnosti. Řada tajných pokusů dostala souhrnný název Filadelfský experiment a vyvrcholila v roce 1943 na bitevní lodi Eldridge. Právě do této chvíle se vrací také americké dobrodružné sci-fi, jehož hlavní hrdinové – námořníci David a Jim se účastní Filadelfského experimentu. Loď skutečně zmizí, ale k údivu vědců se ztratí nejen opticky, ale i fyzicky. David s Jimem v panice skáčou přes zábradlí a opouštějí palubu. Nedopadnou však do vody, ale do roku 1984... (oficiálny text distribútora)

kaylin

Přiznám se, že jsem čekal něco trochu jiného, než jen blbé cestování v čase, které je naroubované na známý experiment Philadelphia. Asi jsem měl spíš sáhnout po nějakém dokumentu. Tohle je prostě jenom sci-fi na motivy událostí, kdy nikdo pořádně neví, co se tenkrát v roce 1943 stalo. Nemůžu jinak, tohle mě prostě nezaujalo, jen důvod, jak udělat časovou smyčku. To už se ani z historických událostí vycházet nemuselo. ()

Djkoma

Slavný Experiment Philadelphia v méně známém filmu. Michael Paré jako herec druhé cenové je jedinou známou tváří v tomto pohledu na dlouhé roky zatajovanou událost, kterou si autoři trochu přikořenili. Pravděpodobně ve stylu Tajemné záře na Pacifikem vnutili trochu toho cestování časem a to jim vcelku vyšlo. Určitě zajímavější než "realita" a snaha o zajímavý nápad tu je citelná. Bohužel zpracování je i na svou dobu docela slabé a tak odepisuje film s třemi českými názvy do propadliště dějin, dke si ho najdou snad jen největší milovníci sci-fi, jakéhokoliv druhu. ()

infected

Hodně chudý příbuzný filmu Tajemná zář nad pacifikem.Nudné,slabé a nevýrazné i po trikové stránce.Napínavé dobrodružství se nekonalo,za to antidojemný klišé happy end ano.Jestli se měl film svézt se skutečnou tragickou událostí která dodnes nebyla uspokojivě vysvětlena,tak je to chabý výsledek.Jedna hvězda za půvabnou Nancy Allen.Ta jediná se v té blbosti neztratila. ()

curunir

,,POMÔŽU MI VÔBEC TIE VECI?" ,,NUŽ, POKIAĽ NIE, TAK TO BUDE JEDNO, PRETOŽE NA TEJTO PLANÉTE POTOM NIČ NEZOSTANE." __ O - nikdy neuskutočnenom - Philadelphskom experimente som sa dozvedel iba pár týždňov pred sledovaním tohto filmu, ktorú vzhľadom na obdobie vzniku lákal na pohodové sledovanie. Vyvinul sa však v hromadu klišé a dopredu predvídateľných situácií. Obsahuje síce prepracovanejšiu vizuálnu stránku ako mala ,,Tajomná žiara nad Pacifikom", ale tá je podstatne lepším filmom. Moje nezaujatie potvrdzuje to, že ako inak sústredený divák som sa počas sledovania pristihol pri mimovoľnom listovaní časopisu. Keď už po jednom dni sa na film ťažko spomína, čo bude za týždeň? (785. hodnotenie, 48. komentár k filmu) ()

Nach

Snaha o druhou Tajemnou září nad Pacifikem se zde minula účinkem. Zajisté, Experiment Philadelphia nabízel značné množství zajímavé látky, kde se experimentuje s moderní technologií i cestuje časem, ovšem pojetí tohoto filmu je natolik béčkové, že o výrazné kvalitě přesahující dobu vzniku zde ani nemůže být řeč. K čemu jsou ty zajímavější pasáže týkající se experimentu, když 2/3 filmu jsme stejně uvězněni s béčkovými hrdiny na jejich road movie, aby si srovnali své soukromí, které stejně nikoho nezajímá. K čemu je vědecké vysvětlování časového paradoxu, když scénář tím nejdementnějším způsobem pracuje s lidskou logikou, kdy osoba A zmizí doktorům před očima, vír na obloze nasává zemi a ruka vojáka B je jako sithská zbraň, ale o pár minut dál, záhy tyto samé postavy argumentují tím, že všechno je kravina a má to racionální vysvětlení. Evidentně zde tvůrci buď chtěli dělat z lidí debily, nebo sami debilové se na scénáři podíleli. Je to škoda, protože nebýt těchto značných vad, Filadelfský experiment by měl na to vyrovnat se Tajemné záři nad Pacifikem. Žel, legenda z něj nakonec nebyla a ani nebude. O to smutnější je pak fakt, že tento film na tématiku filadelfského experimentu patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl dosud možnost vidět. Hold kvalitní zpracování zřejmě stále čeká kdesi v době budoucí (psáno v koronavirové současnosti, březen 2020). 50% ()

• V scénach z II. svetovej vojny sa objavili jeepy M-151, ktoré však pochádzajú až z dôb vietnamskej vojny. (beso74)
  • Trailer premietaný v Austrálii prevzal hudobný doprovod z filmu Blue Thunder (1983). (beso74)
  • Vo filme si je možné všimnúť letecká základňu Wendover v Utahu, kde 509. americká letecká divízia vrátane posádky Enola Gay do mája 1945 nacvičovala atómový útok na Japonsko. V máji sa skupina presunula na ostrov Tinian a následne 6. augusta 1945 o 8:15 zhodila svoj smrtonosný náklad na Hirošimu. (beso74)