Dicksonův experimentální zvukový film

• USA Dickson Experimental Sound Film
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1894, 1 min

Are the rest of you ready? Go ahead! (Všichni připraveni? Jdeme na to!) Po odeznění této úvodní věty, se nám naskytne pohled na samotného Dicksona, který se nám zde představí, coby houslista hrající do obrovského cylindru za doprovodu tance svých kolegů. (Mr.Ocek)

ad

Tento kraťounký film není tak moc film, jao spíše experiment a jeden z pokusů,ale musí se uznat, že i aranž obrazu v sobě nese trošičku bizarní atmosféru... ()

gjjm

Zázrak, první zvukový film :) Ale mělo to ještě oddělenou zvukovou stopu a video stopu. Na video stopě vidíme houslistu, jak cosi hraje do trubky fonografu a dva tančící muže (vzpomněl jsem si na Pythonovský Cheese shop sketch), a na zvukové stopě toho houslistu dokonce i slyšíme. http://www.youtube.com/watch?v=OBMEt1SJbhQ ()

wosho

Dickson byl hlavně experimentátor. Občas sice se mu na poli umění, či dokumentu něco podařilo, ale vždy to byl hlavně technik. A toto je důkaz, po technické stránce věci ve své době revoluční bomba. Ale po obsahové nic. Pouhý záznam. Ale významný a já poprvé přidám této staré tvorbě ** navíc. ()

PetraMishka

Zajímavá drobnost - spojení opravdu krátké scénky, kdy dva muži spolu tančí, s doprovodem hry na housle. I když má celá scénka jen pár vteřin, tak do jejího objevení jsem si myslela, že první takový film byl až mnohem později. ()