Dětská terapeutka dr. Jennifer Stillmanová se přestěhuje do ospalého městečka v Sierra Vista. Záhy ji zaujme inteligentní mladičký výtržník Ben. Ve snaze rozluštit tajemství nečekané smrti jeho matky doktorka i její pacient postupně objevují skrytý zdroj chlapcova neštěstí, což je zároveň přivede i k odhalení zdejší korupce a k vysilujícímu boji o spravedlnost. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Dr. Stillmanová (Natassja Kinski) přijíždí do malého městečka, aby se zde stala psycholožkou na místní základní škole. Hned první den ji zaujme malý Ben, který, jak se zdá, je šikanován nejen spolužáky, ale i učiteli. Doktorka Stillmanová brzy zjišťuje, že chlapec si nese velké trauma, neboť jeho matka zemřela násilnou smrtí, a jeho otec, místní lékař, nestíhá synovi věnovat dostatek péče. Postupně se ale ukazuje, že chlapec v sobě ukrývá schopnosti, které zavinily smrt jeho matky, a které vyvolávají nenávist celého města... Ehm ehm, tak máme za sebou zase jeden film, pro jehož označení by mi nestačily písmenka abecedy (nazvat jej béčkem by byla pochvala). Na začátku to sice vypadalo, že by mohlo jít o docela zajímavý psychologický film z amerického venkova, leč změna ve sci-fi filmu dvakrát nepomohla. Zvlášť když záměry monstra nejsou úplně jasné (pokud jej mládenec stvořil, tak proč šlo monstrum po něm?) a vůbec. Ani po vizuální stránce film nijak nevyniká, monstrum je po většinu času skryto, a jen sem tam strčí do záběru ruku (nebo chapadlo, nebo co to monstra mívají). ()

igi B.

Svatá prostoto! Spoiler - leč jinak nelze... : Tajemně roztomilý hlapeček s nadpřirozenými schopnostmi zhmotní za bouřky obludné monstrum z jakéhosi starého, skoro až >edwůdovského< filmu, na který zrovna kouká v televizi, aby toto pomstilo za něj násilnou smrt jeho maminky před pár lety... :-o . . . Celé to by pak ještě snad bylo snesitelně oddychově >zábavné< , nebýt otravně užvaněné a naprosto zbytečné role Nastassje Kinské, která se (snad?) náhodně zrovna v té době zjeví na scéně, dělá kukuče a plácá moudra zanícené psycholožky a ochránkyně malých paranormálních chlapečků, přičemž tyto nešťastníčky si po následném spasení zjevně bere domů na památku... Uf. . . . Ryzí emericko televizní blábéčko, smysluplné ke koukání tak leda někdy za bouřlivé noci k velké nudě... Jedna a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno nahoru snad jen za tu >tvůrčí< práci s obludou a taky proto, že na jednu hvězdičku je v rámci žánru přece jen dostatek jiných adeptů z provařených sfér brambůrkově-pivní plytké video a televizní zábavy... :-/ - - - P.S. Kladnému monstru v tomto filmu nebylo nikterak ublíženo, po řádně odvedené práci rozplynulo se v závěru stylem >plop!< jako správná soap bublina... Tož - Sierra Vista bejby... .o)) ()

xander

Tento snímok je remakom béčkového hororu z 50 rokov. Vypadá to dosť strelene ale je to aj celkom zábavné. Film produkoval Stan Winston a efekty sú na tento malý film vydarené. Aj kedˇ pôsobí snímok komicky postava Randyho Quaida je záporák. Je to nenáročná zábava, je to béčko a určite to poteší všetkých milovníkov príšer, mutantov a inej hávede. ()

tron

Ďalší film z firmičke Creatures Features, patriacej maskérovi/producentovi Stanovi Winstonovi (JURSKÝ PARK), bohužiaľ oproti atmosférickej BYTOSTI Z HLBÍN, ktorá sa zaryje pod nechty, je ZÁNIK SVETA nudný, nevýrazný a žánrovo úbohý. Zaujme v ňom síce snaha poľudštiť Randyho Quaida, doteraz zavedeného ako buranského bratranca Eddieho z klanu Griswoldovcov, ale to je strašne máličko. Ani maska nie je taká, ako by divák čakal od chlapíka, ktorý stvoril Terminátora a Predátora a v atraktívnom prostredí lesného porastu sa odohrá iba máličko scén, ktoré za niečo stoja. ()

Campbell

Vzhledem k hodnocení jsem nic extra nečekal, a navíc je to od Creature Features, který mají na kontě Pavoučí nestvůru a Caveman, které byly blbé a průměrné. No takže jsem čekal nějakou srajdu a nebylo zas tak hrozné, teda on ten film je blbost, ale poměrně rychle utekla, a některé scény s monstrem ušly, ale bylo jich zatraceně málo. Nicméně ten kluk mě docela štval a to nemluvím o Kinski která mi chvíli přišla že je na koksu. Dávám aspoň ty 3*. ()