Ocelový meč

• Česko Ocelový úsvit (neoficiálny názov) (viac)

Nacházíme se kdesi v budoucnosti, kdy se ze světa stala pouze suchá pláň. Oceány již neexistují a jezera jsou vyschlá na prach. K posledním existujícím pramenům pitné vody se stahují přeživší lidé a budují kolem nich města. Jednu takovou osadu však vykořisťuje proradný Damnil a jeho skupina banditů a zabijáků. Jejich studny totiž rychle schnou a potřebují vodu správců osady za každou cenu. Ale do města v ten čas přichází osamělý válečník s dlouhým mečem na zádech, který se před bandity odmítá sklánět. Damnilově skupině začíná být jedinou překážkou v cestě a nekompromisní výzvou k boji. (Slimak)

klerik

Miestami hrozne hlúpe (hlavne motivácie a konanie záporákov) a Swayzeho skákanie a kotrmelce sú aj pri ohľade na dobu vzniku trápne. Film dobre deklaruje, že VODNÝ SVET je vlastne vydarený film a že ROAD WARRIOR je nedosažiteľný. Celkovo neškodné a akčné finále celkom znesiteľné. Keďže som si však nedávno opäť pozrel prostoduchého ale inak skvelého KYBORGA, nemôžem dať lepšie hodnotenie... ()

Slimak

Z nostalgie...opravdu srdcovka... pro mne Patrick Swayze nebyl v prvé řadě nějaký tancující šašek z "hříšňáku" nýbrž právě tenhleten chlap s ocelovým mečem. Zkrátka se zaryje do paměti nenáročný, jednoduchý, krátký příběh o utkání dvou chlapů, bojovníků, kteří prostě vědí že jsou v boji nejlepší.Oba zvítězili v mnoha bitvách a s mečem to uměj. Ted stojí proti sobě. ()

destroy83

Velmi slušné postapokalyptické béčko které silně evokuje šíleného maxe. Ovšem místo Mela Gibsona tu nastupuje bývalý voják Patrick Swayze, který si samotářský život v poušti krátí rvačkami s podivnými pouštními tvory. Náhodné setkání se starým přítelem ho vrhne do nečekaného víru událostí, kde musí stát mezi dobrem v podobě pokusu o znovuzrození civilizace na jedné malé farmě a zlem v podobě mocichtivého Damnila a jeho komanda zabijáků v čele se zákeřným nájemným vrahounem. Snímek se v první půli místy vleče a dostavuje se nuda, za to druhá půle je nadupaná akcí, pěstními a šermířskými souboji. Výprava dílka je parádní, přes pouštní krajinu, kde získat hlt vody vás může stát život, povozy, vozíky poháněné větrem, areály farem a techniky až ke kostýmům, hlavně uniformám bývalých vojáků. Vše dokresluje perfektní hudební doprovod Briana Maye. Výsledný dojem jsou čtyři poctivé hvězdy za vskutku dobrou béčkovou zábavu. ()

Han22

Pěkný to bylo. Postapokalyptické béčko sice nedosahuje na Mad Maxe, ale zároveň to není žádné lovení v odpadových vodách. Výprava ujde, i když se v podstatě podíváme jen na jednu farmu. Postavy jsou sympatické, především netypický Brion James, který stojí na straně dobra a skvělý Christopher Neame jako bojovník s mečem. A největším překvapením byl pro mě Patrik Swayze, kterého mám zaškatulkovaného v romantických nebo komediálních rolích - tady ale bez problémů hraje drsného exvojáka, co se umí slušně ohánět s mečem. Jinak akce - až na jednu honičku v trapných vozítkách se tu hraje hlavně na souboje na meče, přičemž záverečná bitka nemá chybu. Celkově fajn film. ()

Shit

Tohle vypadalo jako docela drsný postapokalyptický béčko s osamělým válečníkem v podobě Patricka Swayzeho, kterej si to tam půjde vyřídit s nějakýma zmetkama, co tam utlačujou hodný obyvatele nějakýho miniměstečka. Což o to, ono to tak více méně je a dokonce tu Swayze ani netancuje, ale z nějakýho důvodu mě to nudilo a závěrečná slušná bitka to už nezachrání ()