Žofka a její dobrodružství

• Československo Žofka a spol
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, 1988, 1 h 52 min (Minutáž: 8–10 min)

Původní večerníčkový seriál o jedné nezbedné opičí slečně. Pokračování má v seriálu ŽOFKA ŘEDITELKOU ZOO (1996).

Názvy jednotlivých epizod :  1. Jak Žofka pořádala maškarní bál
9. Jak Žofka odhalila zloděje
10. Jak se Žofka postarala o svatbu
11. Jak Žofka překazila chuligánům spády
12. Jak se Žofka stala ředitelkou ZOO
13. Jak se Žofka dopustila osudové chyby (Karlos80)

topi

Opici Žofku jsem neměl moc rád ani když jsem byl malej a ani ted´. Je to asi tím, že opice nemám rád ani ve skutečnosti a když jsem byl malej, tak jsem se jich bál, ted´ bych je nejradši nakopl. A ještě mě hrozně štve, jak je Žofka obrovskej chytrolín! Nebýt parádního hlasového projevu Petra Nárožného, tak hodnotím ještě níže. ()

Karlos80

Umbabáumbabá..:-) Česká animovaná klasika pánů Miloše Macourka, Jaroslava Doubravy a výtvarníka, ilustrátora a akademického malíře Adolfa Borna kteří spolu tvořily už od roku 1972. Samozřejmě na Macha a Šebestovou též z jejich dílny tento příběh o roztomilé a zpívající opičce který je spíš pojat jako bajka nemá. Ale zase platí jedno nepsané pravidlo? Kdyby to nebylo namluveno panem Nárožným (který tomu dal vyšší punc), podobně jako třeba Mach a Šebestová, kdoví jestli by si nato dnes ještě někdo vzpomněl. Já ale ano a proto dávám této na stromě sedící, zpívající a na benjo hrající opici za 3,5/5 lepší tehdejší průměr. Novější pokračování už nestálo zato. ()

papaguy

Chabý pokus navázat na úspěch Macha a Šebestové, který mě už jako dítě odpuzoval - především jistou hyper-ukecaností a afektem herectví Nárožného. Co v M&Š fungovalo, tady poněkud pokulhává. Jen výtvarná stánka A. Borna se neokouká. PS: Díl se slepým krtkem by už dnes v rámci korektnosti kvůli "stigmatizujicímu nálepkování" neprošel.:-) ()

josieaddms

Cože? Jak to že tak nízké hodnocení? Podle mě je to super seriál, na který mám z dětství moc pěkné vzpomínky. Vzpomínám si jak jsme si na to ze sestrami hrály, a jak jsme v tom hledaly různé kódy a spojitosti s věcmi spjatými s našimi momentálními životními situacemi. Navíc se jedná o originální počin plný různých čitelných narážek. Born to dobře namaloval, a Nárožný to také velmi slušně nadaboval. Navíc děti se u toho baví, protože seriál z nich nedělá idioty, ale naopak se jim snaží nabídnout něco osvěžujícího. Pěkná práce. ()

Stejšn

Žofka je dobrý večerníček, který těží z oblíbených kresbiček Adolfa Borna a neméně oblíbeného hlasu Petra Nárožného. K tomu zdařilé nápady Miloše Macourka a výsledek je ten, že Žofka se dá směle srovnávat s Machem a Šebestovou. Spousta výchovného moralizování, ale akorát tak aby to bylo pro děti poučné. Pro mě lepší tři hvězdičky. ()