Gwendoline je sličná a odvážná dívka z vyšší společnosti, která se za doprovodu své služebné Beth vydává na nebezpečné pátrání po svém zmizelém otci, jehož stopa končí v Číně. Ihned po příjezdu jsou ovšem hrdinky zajaty zlovolným majitelem jednoho nočního klubu. Z jeho spárů jsou však záhy vysvobozeny pohledným námořníkem Willardem, který je i přes svou počáteční nechuť doprovází na strastiplné pouti až do tajemné země Yek Yeuk, kde vládne tvrdou rukou královna Amazonek, chystající nepříjemné překvapení...
Dobrodná pouť plná napětí, akce, lásky a erotiky může započít. Nalezne Gwendoline to, co skutečně hledá? (KmK)

inutihar

První polovina vzdáleně připomíná Indiana Jonese, druhá polovina nějaké obskurní antické SM porno, vše za doprovodu 80s syntezátorového soundtracku. Skvělý námět, ale zpracování chybí ona (absurdní) zábavnost, kterou podobný druh filmů vyžaduje. I některé jednotlivé scény ukazují, že to potenciál mělo. ()

RetroMan

Pro mě velmi milé překvapení. Při sledování jsem si vzpomněl, že jsem i tento kus viděl kdysi na VHS s rychlodabingem. Napínavé dobrodružství plné vtipu a komických situací ve stylu Honba za diamantem a podobných filmů, kdy sličná děva spolu se svou komornou je doprovázena na výpravě za nalezením svého otce (sběrače motýlů) krásným mužem s velkýma modrýma očima a silnými jemnými pažemi. Vždy jsem si představoval, že uvidím hlavní představitelky nahé, a v tomto filmu se tak stane. ()

Drslw

Zlá adaptácia dobrého komixu? Dobrá adaptácia zlého komixu? Alebo jednoducho adaptácia komixu? Ktovie... Komix nebude nikdy to isté čo film. Ani napriek snahe režiséra. Každopádne, ako film slabé, ako komix skvelé, a dá sa to prežiť bez ujmy. S luxusnými prsiami. A zadočkami. Ja som sa bavil výborne. Ale ako spievajú Horkýže Slíže: Škoda že nebolo viáááááác...! :D ()

Segrestor

Budete se možná smát, ale za mých mladých let to na satelitní stanici Sat 1 uváděli jako erotický film, čímž se mi jako malému klukovi šance na zhlédnutí docela markantně snížily. Využitkovav lsti se mi to nakonec ale podařilo. Viděl jsem tak velice podivný film, do té doby podobný neviděný, který tak na dlouho dobu ovlivnil mé vnímání fantasy jako takové. Dobrodružství prsaté Gwendolíny končící v zemi stejně prsatých Amazonek střihnuté malým milostným románkem bylo teda něco, co bych dnes rozhodně nedoporučil, ale subjektivní dojem ovlivněný nostalgií mě nutí dát filmu 5 hvězd. ()

corpsy

Prírastok do vtedy módnej dobrodružnej vlny, ktorý sa ale predsa len môže pochváliť jednou vecou. A to netradičným poňatím schémy, ako takej. Je viditeľné, na čo sa tvorcovia zamerali najviac, a to erotické dusno, aj keď o erotike ako takej sa tu hovoriť nedá. Jedna minimalistická sex scéna, jedno slovné vzrušovanie a nejaké tie prsia ako bonus. A nezabudnime na amazonky v kožených tangách. Možno, keby to nebolo tak okato hlúpe a malo to viac zmyslu pre dobrodružstvo a nie prvoplánovanú intimitu, ktorej sa tu páni aj tak nedočkáte, mohlo ísť o viac ako dobrý snímok brázdiaci na indianajonesovskej vlne. ()

• Postava Gwendoline (Tawny Kitaen) je inšpirovaná postavou z bondage komixu od Johna Willieho "Adventures of Sweet Gwendoline". Prvá časť bola publikovaná v pin-up časopise Wink v roku 1947. John Willie je známy i ako editor alternatívneho magazínu Bizarre. (SurbPsycho)
  • Púštne scény sa nakrúcali v Maroku, scény z džungle na Filipínach a štúdiové zábery zo skrytého mesta v parížskych ateliéroch. (classic)
  • Postava hlavnej hrdinky Gwendoline vychádza z eroticky ladených komiksov Johna Willieho zo 40. rokoch minulého storočia. Objavili sa v časopise Bizarre pod názvom Sweet Gwendoline. (classic)