Britský animovaný seriál pre deti o stavbárovi Bobovi. Bob je šikovný, obetavý a hlavne má dobré srdce. Jeho stavebné stroje aj kolegyňa Wendy to dobre vedia, a preto mu vždy radi pomôžu zo všetkých síl. Či už Bob stavia diaľnicu, buduje tunel pre ježky alebo zachraňuje mačku Micu, môže sa na svoje stroje a Wendy vždy spoľahnúť. (TV JOJ)

Karlos80

No jóó to je ten malý ale o to více zdatný všeuměl ing. Bořek-Šípek-Stavitel ne? Radost na něho pohledět to je fakt. Jedná se o velice průměrný seriál, ale s celkem zdařilou animací, který je určen převážně těm nejmenším, hrající si ještě z jeřáby a se stavebnicemi typu Lego. Za všechny ty pohyblivé stroje, auta a jeřáby, a také za dispečerku Týnu tak za 1,5/5*. Jako dítě? No nevím nevím jestli by mě to zaujalo, já jsem vyrostl na něčem úplně jiném. Ale budiž...Šípek je Šípek. ()

Morien

Pořád nechápu, jak si někdo může myslet, že z dětí vyrostou lidi, když je posadí před televizi a pustí jim tohle, místo aby je pobízel, aby spíš četly, malovaly a psaly, nebo si s nimi povídal. A až mi bude někdo nadávat, proč shazuju a obviňuju z pokleslosti filmy pro děti, tak mám ultimátní argument: Děti se na televizi vůbec nemají dívat. Maximálně tak večerníček nebo jednou za týden nějaký inteligetní film nebo přímo pohádku, i když jejich kvalita hodně kolísá. Dítě by se na televizi mělo těšit a brát to jako sváteční, občasné zpestření programu, ne jako pravidelnou povinnost, kterou si bude na rodičích vydupávat. Podle mě není dobře, že televizní stanice těch pásem pro děti vysílají tolik, zvláště když jsou zaplněny stupidními moralitami typu Bořek stavitel. ()

DaViD´82

Máte-li doma (nej)menšího klučinu (pro holky to opravdu není), který nespustí oči z aut, náklaďáků, míchaček, jeřábů a bagrů, tak rozhodně můžete na poli seriálů pro nejmenší dopadnout i mnohem hůře a debilněji než zrovna s Bořkem, který nejmenším raubířům od nějakých cca 18 měsíců nabízí roztomilá a jasně odlišená „ten dělá to a ten zas tamto“ autíčka a těm starším kolem tří věku i nějaké to morální ponaučení, které na rozdíl od podobných pořadů pro tuto věkovou kategorii není zase až tak pitomě podané. Seriálu u nás nejvíce škodí afektovaný infantilní tuzemský dabing; ten je naprosto k nepřežití. Přitom originál je v tomto ohledu po všech stránkách normální. ()

petaspur

Bořek Šikula je stavebníkem investorových snů. Bez problémů zvládne jakoukoli práci a bez váhání na zavolání si odskočí ze staveniště, aby komukoli spravil plot. Práci stíhá v termínech, protože má schopného zástupce - bagra Béďu, který řídí zbytek mužstva - nervózní jeřáb Lůďu, roztržitou míchačku Julču, znuděný válec Rolíka i nevýrazný nakladač Maxe. ()

MikeCool

TV-seriál. Znáte Bořka, všechno spraví. Znáte Bořka, šikulu!.... Myslím si, že není nikdo, kdo by si tento popěvek někdy nezamumlal pod vousy. Není to nic světoborného a extra kvalitního, ale jako malý klučina jsem se na to (občas i malinko s údivem) dokázal dívat. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 50% (2*) | ()

• Jedná se o nejčastěji umísťovaný pořad do programu českého Jim Jam podle dat Big Zoom a.s. z období 1. 10. 2009 až 27. 3. 2024. (Vitox)
  • Poté, co byl výtvarný styl seriálu změněn na CGI namísto klasického stop motion, došlo k rozhořčení fanoušků. Nezávislá asociace školních filmů v Irsku dokonce zašla tak daleko, že uvedla, že „množství stop motion animace nahrazené CG je ohromně vysoké“. (LUKICKK)

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood