Sam má krásnou přítelkyni, úspěšnou lékařskou praxi a krásné porsche. Vše jde skvěle do okamžiku, kdy mu přítelkyně sdělí, že je v tom. Sam je zděšen a málem ztratí všechno krásné, co v životě měl. Když navíc při porodu asistuje ruský gynekolog, není daleko od sesypání. Devět měsíců rozhodně není moc času na to, aby muž konečně dospěl. (oficiálny text distribútora)

castor

Ona je nadšená, po dítěti toužila, on nikoliv, přijde o pohodlí a červeného bouráka. Přišlo to nečekaně a navždy. Stane se otcem. Náhle je v pozici sobeckého zmetka, i proto tvůrce rodinných taškařic sleduje nastávající pár právě z pohledu budoucího otce. Přestane být hvězdou domácnosti, přestane mu ženuška nosit jídlo na gauč, přestane mu foukat bolístky. Chris Columbus potvrdil cit pro gradaci, v situačním humoru umí dokonale chodit, dokonce se ocitneme v čisté grotesce (závěrečný dvojporod). Za mě už nicméně byli na hraně snesitelnosti „zkušení“ rodiče (Tom Arnold a Joan Cusack), celá řada uřvaných scén, rovněž nesnáším zmatené, plaché a pasivní hrdiny bez směru, že Hughu Grante? Tlačení na pilu už bylo prostě moc, dva díly s Kevinem, který se ocitl sám doma, nebo jiná spolupráce s Robinem Williamsem coby tátou v sukni, mají nesmrtelný cejch svěží rodinné zábavy. Tady se k němu určitě nedostaneme. ()

Pecival

Při sledování uječeného, otravného dvoj porodu konstatovala moje babička, se kterou jsme na to společne o vánocích koukali: "Bože to je kravina, to už se mi víc líbily ti krokodílové" - čímž odkazovala na jiné veledílo (http://www.csfd.cz/film/182382-predator-z-hlubin/). Myslím, že to mluví za vše - ty dvě dávám (ač skoro nerad), za tu hereckou sestavu. ()

allegria

Mohl to být docela dobrý film, nebýt toho příšerného porodu - větší pitomost snad už nemohli vymyslet. Lituju dívky a ženy, které ještě nerodily, nejen za tento, ale všechny filmové porody a vzkazuju: Nenechte se vyděsit! Dva body dávám za ten zbytek, který ušel, a co se mi opravdu hodně líbilo, byla hláška: "Působíš jako protilátka na radost" :-) ()

Sdoom

Já tušil, že to nemám pouštět...už jen to, že tam hraje Hugh "pořád ty samý grimasy" Grant a Julianne "kamenný ksicht" Moore, mi mělo být varováním. Ale dal jsem na rady svých bližních, že se pobavím, že je to vtipné atd., leč omyl. Tenhle film je ze všech kýčovitých klišoidních sentimentálních romatických komedií snad ten nejkýčovitější. Humor je totálně trapný, neoriginální a nevkusný, rádobyvtipné situace umělé, nepřirozené, přehnané a jen dělají ze všech zúčastněných debily. Hugh Grant předvádí to samé co vždycky a že Julianne Moore je absolutně nevýrazná herečka bez talentu, to už vím dávno. Suma sumárum jedna hvězdička za asi dvě celkem vtipné scény a Robina Williamse. ()

fimler

Celý film se nesl v příjemném rodinno-romantickém duchu. Divím se, že jsem Dva v tom nikdy dřív neviděl a dokonce film ani neznal. Po herecké stránce mi tam připadali všichni úplně v pohodě, ale nejvíce se mi líbila Joan Cusack. Byl jsem rád, že Goldbluma vidím taky v nějakém jiném filmu než Jurský park a taky za Williamse (ten je moje srdcovka). Jak už tu jeden uživatel psal, tak ty fotky na konci filmu, když byli herci miminka hodně potěšili. Jediné co bych vytkl je konečná rodící scéna, kterou si mohli odpustit. Slabší 4 hvězdy. .)) ()

• Režisér Chris Columbus si ve filmu zahrál jednoho z hostů na svatbě, který políbí nevěstu. (Terva)
  • Robin Williams chtěl původně hrát roli Barneyho, nakonec si zahrál doktora. (Terva)
  • Ve filmu si malou roli zahrály i tři děti režiséra Columbuse, a to Eleanor, která ztvárnila Baletka, Brendan, jenž ztvárnil chlapce na pláži, a Violet, která se objevila jako dítě v obchodě s hračkami. (Terva)