Smrtonosná epidémia

• Česko Ledová planeta (viac)
všetky plagáty

V nedaleké budoucnosti se odvážný tým několika mužů a žen, vedený Johnem Fosterem, vydává na nebezpečnou cestu do minulosti. Chtějí totiž zabránit objevení meteoritů, které obsahují smrtelnou mimozemskou bakterii, jež přivedla lidstvo témeř na pokraj vymření. Kdyby ale tušili, jaké hrůzné věci bude mít za následek jejich cestování časem, na svou cestu by se pravděpodobně nikdy nevydali... (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Po hodně dlouhé době dávám filmu s Dolphem Lundgrenem více než 1*.Tím jistě ale nechci naznačovat,že by Retrograde byl snad dobrým filmem,to ani náhodou.Lundgren je zde neuvěřitelně strhaný v ksichtě(ale tělo má přitom stále slušně nabušené a čerstvé?),naštěstí má ale tento snímek docela slušnou atmosféru.Ta samozřejmě není vytvořena autorem,ale spíš samotným prostředím kde se film odehrává,ale alespoň něco.Děj je každopádně opět blboučký až na půdu a scénář je opět na úrovni nějakého předškoláka.Efekty jsou pak úplným hřebíčkem do jinak opět odpadové rakve,ale ta atmosféra na mě zkrátka zapůsobila tak moc,že nad tímto vším přimouřím všechny dvě oči :). ()

blackJag

Parta lucemburských ochotníků si navlékla motorkářské kombinézy, stloukla na koleně nějaké ty kulisy, nechala z plastu vylisovat něco futuristicky vyhlížejících zbraní a rozhodla se sehrát si soukromé sci-fi představení s následným záznamem pro masochistické připomenutí vlastní píle za vlahých nudných večerů... Ale počkejte, co je to tam za mohutného blonďáka, který na stará kolena používá vlasové přípravky "oděn spoře, účes jako z moře"?? Není to sám skandinávský bijec Dolph "nezvládám ani základní fyzický pohyb" Lundgren??? Kruci, tak on to není jen záznam ochotnického souboru? Dávám 1* za to, že při tom Dolph neumřel (i když, kdyby ano, mohl si ušetřit tuhle filmovou ostudu) a s ohledem na jeho starší vály, kterým tato sračka (která se navíc bere strašně vážně) nesahá ani po svrab na patě. 10% ()

Andersis

POZOR TENHLE KOMENTÁŘ MÁ HODNĚ SPOJLERŮ. Měl sem chut na nákou sračku protože sem měl nakoukáno dost NEsraček. Tak sem si koupil film Ledová planeta. Střich je zmatenější než u Seagalových filmů z poslední doby. Zvukaři? To sem se málem posral smíchy, místo toho, aby rvačky ozvučnili sem slyšel hudbu, která se sem vůbec nehodí. Pak sem se nasmál u scény kdy Lundgren sedí v kabině pilota naké vasmírné lodi a vypustí do vesmíru jednoho a půl zloducha. Ano říkám půl protože ten jeden se držel o dveře aby neviletěl a ktomu hrála ta strašná hudba no samozřejmě že mu pomohl jiný zloduch tak se z toho dostal. A navrch ještě nemusí Lundgren nosit na Antarktidě čepici, k čemu taky on přežije všechno ikdyž je večer -50 stupnů. Jo a abych nezapoměl padouši sestřelí helikoptéru která jak se rozletí tak ve vzduchu náhle zmizí. Tak dávám tři hvězdičky zato že sem se nasmál jak nikdy, takže to splnilo účel. Ale jinak na piču. ()

Johny M.

Tak si dám rovnou takhle za tepla komentářík k týhle právě dokoukaný lahůdce. Mám rád akci i sci-fi a nemam nic proti Béčkům, ale tohle snad neni ani jedno z toho. Lundgren krom Ivana Draga a universála (který mu byly fakt šitý na míru) snad nic pořádnýho nenatočil a ani tady to neni lepší. Možná nutno přidat k dobru aspoň to, že je to asi jediná lundgrenovka, kterou jsem dokoukal do konce; no ale aby taky né když jsem si jí - já vůl - koupil ;-) A ještě možná dvojníka Morgana Freemana... No jdu si spravit chuť nějakou seagalovkou... ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o poslednej nádeji ľudstva, v časoch vzdialenej budúcnosti je už ľudstvo na pokraji zániku, pretože sa nedarí objaviť liek na veľmi nebezpečnú chorobu pochádzajúcu z meteoritu, ktorý na zem spadol pred dvesto rokmi a tak je skupinka mužov vyslaná vo vesmírnej lodi späť v čase, aby nájdeniu meteoritu zabránila. Lenže väčšine osádky ide o obohatenie sa a tak musí veliteľ uniknúť, aby splnil misiu a zneškodnil hrozbu. Spracovanie nie je zlé, ale mám z neho také rozporuplné pocity. Na jednej strane je to celé príliš lacné a miestami prakticky až amatérske, ale inak som celkom spokojný, až na horšie podaný úvod z budúcnosti a celú situáciu vo vesmírnej lodi sa na to dobre pozerá, síce potenciál tejto témy bol o dosť väčší, ale aj tak je dej zaujímavý, ani na okamih ma nezačal nudiť, má viacero prvkov, ktoré mám rád a viacero nápadov je zaujímavých, aj keď nie práve najoriginálnejších. A páči sa mi aj záver. Akcie je tu priemerné množstvo, ale moc ma nezaujala. Nachádza sa hlavne v druhej polovici, dovtedy sa nájde skôr len niekoľko maličkostí, súboje sú príliš pomalé a jednoduché, po každom údere nasleduje strih, takže ani natočené nie sú až tak dobre, likvidácie sú nudne podané, takže ani inak moje obľúbené lámanie väzov ma to nezaujalo a prestrelky sú na tej najobyčajnejšie úrovni. Akcia je tu len na to, aby tu bola, inak by tento film nemohol fungovať, ale za zmienku nestojí ani jedna akčná scéna. Herecké obsadenie nie je najhoršie, Dolph Lundgren v hlavnej úlohe ma baví, okrem neho poteší aj Gary Daniels, len škoda, že v akcii má len minimum priestoru, jeden krátky, ale aj tak nudný súboj, pár úderov a to je všetko. Ale s nikým tu nemám problém, záporáci sú znesiteľní a ani vedľajšie postavy nenudia. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi zle, ale dá sa na to zvyknúť. Myslím, že toto hodnotenie je až moc prísne, samozrejme sa nejedná o nič výnimočné, ale kto vie, čo od toho môže čakať by nemal byť sklamaný. Ale dalo sa z toho získať aj o dosť viac. Objektívna kvalita filmu- 43%, film sa páči mne na 60%. ()

• Lundgrenov honorár bol 1 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)
  • Natočeno za pouhých 18 dní, editováno ve dvou a půl týdnech a smícháno v 1 den. (ČSFD)