haruna

Jsem tady zřejmě jediná, kdo film opravdu viděl, i když je to strašně dávno. Bylo to před 40 lety, ale divím se, že si ho vůbec pamatuji. Zřejmě mě jako dítě nějak oslovil. Stejně tak mě oslovil i Modrý pták -dva velmi staré filmy, které se dali vidět snad jen v cizině. ()

GAVIN17

Když si chlapec Petr umyje jednou vlasy zvláštním přípravkem, zezelenají mu. Ač se snaží, nelze s tím nic udělat. Vzbudí velkou pozornost všech dospělých i dětí, která mu zprvu není příjemná, ale smíří se s ní, ovšem všechny jeho zelené vlasy dráždí a nutí ho vlasů se zbavit... Zvláštní film o jinakosti, která bezdůvodně provokuje. Hlavní roli sehrál tehdy populární Dean Stockwell (Třeba film "Zelená léta"). Je to jeden z prvních filmů režiséra Loseyea je již barevný. Dávám 4 hvězdičky. ()

• Režisér Joseph Losey i scenárista Ben Barzman byli brzy uvedeni na černé listině. Přestěhovali se tedy do Spojeného království, aby unikli McCarthyismu a Výboru pro neamerickou činnosti a mohli znovu pracovat ve filmech. (Zetwenka)
  • Ačkoli byl film schválen Britskou radou filmových cenzorů s certifikátem „U“ 26. listopadu 1948, vydání z Velké Británie bylo z nějakého důvodu zadrženo až do 19. června 1950. (Zetwenka)