...A je to! - Season 1 (1979) (séria)

Jablko (S01E28)

(epizóda)
všetky plagáty
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, 1985, 9 min

Réžia:

Lubomír Beneš

Úroda jabĺk je pozbieraná, ale Pat si všimne, že jedno jablko ostalo visieť na strome. Napriek tomu, že jablko je vysoko a teda ťažko dosiahnuteľné, tak Pat a Mat rozbehnú akciu na odtrhnutie aj posledného jablka. (pravo)

stration

otík

Celá jabloň je sklizena, všechny jablíčka jsou v bedýnkách, jenže jediné, a zrovna to nejkrásnější, zůstalo na stromě. A to je pro Pata a Mata výzva a také téměř neřešitelná situace. Jenže nebyli by to naši oblíbení chasníci, aby to nakonec pomocí všech dostupných prostředků zvládli. Díl velmi povedený, ale za břicho se popadat nebudeme. Chybí totiž ono geniální vyvrcholení. ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

• Jako animátor je v titulcích uveden pouze Karel Chocholín. Scéna na střeše (2:16–2:52) je ve skutečnosti animovaná Janem Klosem. (halkovka)
  • Originálna verzia dielu neobsahuje ich tradičné gesto A JE TO a končí hneď potom, čo Mat Patovi podáva posledné jablko z jablone. V upravenej verzií už gesto pridané je a diel končí až po ňom. (MerlinPolcic)