O tom, jak to bylo s vodnickou svatbou. Vodníci se v pohádkách už mnohokrát zamilovali do pozemské dívky, ale málokdy jejich láska končívá svatbou. Jinak je tomu s vodníkem Vendelínem a Aničkou, i když to lehké neměli. Jejich štěstí stál v cestě Vendelínův hastrmanský tatík, který chtěl syna oženit s bohatou vodnicí. Chytrá Anička ale věděla, jak se sokyně zbavit. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Že se zapalují lejtka i Vodníkům to není nic nového a tak i v této pohádce nám tu kvete láska mezi pohlednou Aničkou a vodníkovic synkem Vendelínem – světoběžníkem co plaval s delfíny i mořskými pannami. Jen starej nabručenej pantáta hastrman s tím má problém, dokonce je ochoten kvůli tomu vyhrožovat i vesničanům a pokusí se zabít mladou nevěstu. Sice je to průměrná pohádka jak co se příběhu nebo triků týče, papundekl byl vážně nic moc, ale docela rychle to odsýpá, herecké výkony jsou taky slušné a Barbora Leichnerová byla pěkné děvče. ()

jakoby

Mlady vodnik se vraci ze sveta- teda z oceanu. Videl nahate morske panny a hral se s delfiny.Jeho otec bydli jak jinak pod vodni hladinou a ma tam pec a jedi z porcelanu. Jediny rozdil od lidskeho pribytku je, ze tam plavou rybicky. A aby se Vendelim mohl ozenit s jeho laskou Anickou , kterta vodnik neni , vydava se za blazna, ktery za uplnku striha zenskym vlasy a pak je nosi kolem pasu.Sokyne se teda Anicka zbavila ale zivot s vodnikem neni jednoduchy, lidi se ho boji.A otec skodi. Studiova pohadka , slabe . ()

topi

Kouzelnému cedníčku by slušelo lepší a vyzrálejší herecké obsazení a věřím, že by to bylo o třídu lepší. Takhle je to spíše průměrná vodnická pohádka, kde si místo vodníka Milana Stehlíka dokážu živě představit třeba Rudlu Hrušínského a za vodníkovu družku Hátu Danu Syslovou třeba Ivu Janžurovou, to by byla jinší jízda. I tak však má pohádka svoji kulisovou atmosféru osmdesátých let a rozhodně neurazí. ()

roswelll

Každá pohádka má své kouzlo. Jinak ji vídíme dětskýma očima, jinak dospělýma. Kouzelný cedníček mě nezklamal. Sice po tak vydatném lijáku vypotil pouze čtyři(nebo tři?) perly, ale malá vnučka, která se pak vzápětí narodila, vše zachránila a mladá nevěsta mohla jít už krátce po porodu tancovat. Nejsou ty naše pohádky krásné? ()

otík

Vcelku hezká a milá pohádka s těžce studiovým lookem, ale poměrně jednoduchým příběhem o vodníkovi, který si postaví hlavu proti svému tatíkovi a vezme si neurozenou suchozemskou dívku. Tatík se sice jen tak nevzdá, ale láska i zášť a zlobu překoná (teda aspoň v pohádce). Průměrná pohádka s dobrým obsazením. ()

• Podle stejného scénáře vznikla v roce 1988 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Nevěsta pro vodníka“. (Miggi90)