Pohádky, jak víme, se mohou odehrávat kdekoli, nejen na královských hradech, kde zlého draka, který si vyhlédl princeznu, přemůže statečný vysvoboditel.Naše dnešní pohádka se odehrává na pouti, kde se trápí obyčejné děvče Anička a také by si zasloužila vysvobození. Utekla z domova za svým snem stát se tanečnicí a pouťový kouzelník jí slíbil, že z ní tanečnici udělá.Ale svůj slib nesplnil a Anička mu musela jen posluhovat při jeho vystoupeních a snášet jeho rozmary. Byla nešťastná, trápila se, že bez rozloučení opustila svého milého Josífka a už ani nedoufala, že se z té potupné služby u vychytralého kouzelníka Pereliniho dostane. Když se ale na pouti objevil hastrmánek Vrbička, začalo jí svítat na lepší časy. (oficiálny text distribútora)

kocik1 odpad!

Kdyby Anče uteklo z domu v nějaké detektivce rady Vacátka, tak skončí v příkopu a vyšetřujeme jeho vraždu, tady poslouchá místo rodičů nafoukaného kouzelníka a člověk či dítě nechápe, proč vlastně od něj neodejde stejně jako od rodičů. Šišlající vodník už je jenom třešničkou přidanou do dortu pejska a kočičky. ()

ostravak30

Předposlední pohádka, která mi zbývá od scénáristky Drahomíry Měskové se logicky odehrává na jednom hlavním plácku - na pouti. Kouzelník předvádí klasické pouťové triky se střídavým úspěchem. Každý kouzelník musí mít i svou asistentku, ale práce s obecenstvem se tehdy asi moc nenosila a ti tak museli u leckterých triků věřit, že tanečnice nelže a klobouk je prázdný. Záhadou je hastrmánek Vrbička, který v pohádce prostě existuje a čeká. A to vlastně celá pohádka. Čeká. Čeká až se bude blížit ke konci, aby se vše vyřešilo v jedné minutě. ()

otík

Ačkoli obrazovka hraje všemi barvami a obsazení vypadá velmi slušně, opak je pravdou. Hloupost, naivita a nuda crčí z televize velkým proudem. Tato pohádka se vskutku nepovedla a chudák Vladyka to odnesl snad nejvíc. Nejdřív šišle a kňourá, ke konci se zázrakem přemění v chasníka a divák jen kroutí hlavou, co že mu to chudákovi vlastně kdo a proč udělal. Děs, který od odpadu zachránila snad jen má nostalgie ke starším pohádkám. ()