Mel Coplin (Ben Stiller) sa vydáva hľadať svojich biologických rodičov. Počas pátrania po jeho koreňoch ho sprevádzajú dve ženy – jeho manželka Nancy (Patricia Arquette) a atraktívna študentka sociológie Tina Kalbová (Téa Leoni). Dostáva sa z jednej bláznivej situácie do druhej - a on náhle zisťuje, že pôvabná spoločníčka zvádza nielen jeho, ale i jeho manželku! Vo chvíli, keď nájdu Melových voľnomyšlienkárskych rodičov sa celá situácia úplne vymkne kontrole. Mel si ani zďaleka neuvedomuje, aké komplikácie si svojím rozhodnutím spôsobil... Jeho adoptívni rodičia sú opäť konfrontovaní s problémami, ktoré ich pred rokmi viedli k adopcii. Nancy sa síce snaží svojho muža podporovať, ale po jeho poslednom odchode na cestu naprieč Amerikou má pocit, že ju odsúva na vedľajšiu koľaj a cíti sa čoraz osamelejšie. Nedokáže sa povzniesť ani nad to, že ho sprevádza neúnavná Tina, ktorá si chce nahrať Melovo stretnutie s rodičmi na video pre svoju doktorskú prácu... (TV Markíza)

dobytek

Ben Stiller v další z mnoha rolí smolaře a nešiky tentokrát cestuje po USA a hledá svoje biologický rodiče a zažívá nejrůznější absurdní situace. Ale rozhodně to nestojí jenom na Stillerovi. Alan Alda, Lily Tomlin, Richard Jenkins a moh bych vyjmenovat v podstatě všechny herce, který všechny ty bizarní postavičky zahráli perfektně. Kromě trochu pomalejšího rozjezdu a nevýraznýho konce se tomu dá těžko něco vytknout. Překvapuje mě celkem nízký hodnocení. Mně se tahle komedie rozhodně líbila. Humor mi trochu připomínal filmy Woodyho Allena. 80% ()

cross

Očekával jsem inteligentní komedii na věčná životní témata a dočkal se šaškárny s minimem zdařilých vtipů a situací. Film mi přišel spíš trapný, nudný a nezajímavý, což jistě zapříčinil nezáživný scénář, nepovedená kamera, přílišná absence hudby a nezajímavé režiserské i herecké cítění ve velmi důležitých detailech. ()

Shitonit

Komedie ?? Dokonalý uspokojovadlo ! Megaprdel! Začátek mě zděsil, že to jako bude blbost, ale po pár minutách se to tak suprácky rozjíždí.. Popis filmu vynechám, páč to nechci pokurvit, a jestli má někdo pochybnosti jestli to sjet či nikoli, tak bez zaváhání doporučuji na vylepšení sebeblbější nálady. ()

B!shop

Kdybych mel film k necemu prirovnat, asi to bude Fotr je lotr. Tady to funguje na podobnym principu, akorat, ze Stiller nepoznava rodice snoubenky, ale svoje vlastni. No a aby to byla nejaka sranda, samozrejme nenatrefi na ty spravny hned na poprvy. Takze je to lehce roadmovie, Stiller s Arquette a Leoni jezdi od rodicu k rodicum a film se s pribejvajici stopazi stale vice a vice zamotava, az to vyvrcholi naprosto masakralnim zaverem, obsahujicim vyhulenyho Aldu, hromadu drog, dvojku teplejch poldu, normalni poldy a spoustu dalsich postav a hromadu omylu. Takze na jednu stranu film neni kdovijak perfektni komedie hned od zacatku, az s pribejvajici stopazi, ale ke konci se to rozjede fakt paradne, plus vtipna Leoni, civilne hrajici Stiller a zestarlej ale fajn Alda, takze ty 4* dam. ()

Malarkey

Herce tahle komedie nafasovala hodně solidní. To se jí nedá upřít. A zvláštní je na téhle komedii také to, že jak standardní americká komedie má, co se týče kvality, většinou sestupnou tendenci, tak tahle má naopak vzestupnou tendenci. Na začátku je to s ní hrozná nuda, ale jakmile se v půlce filmu objeví táta Alan Alda, nabývá dialogový humor na parádní kadenci. ()