Sydney Pollack jako vypravěč životního díla nejznámější folmové osobnosti 20. století Charlese Chaplina. Dvouhodinový dokument Richarda Schickela je chronologicky sestaven od prvních Chaplinových krátkých filmů přes nezdary až po velké snímky. Přináší i rozhovory nejen s jeho filmovými fanoušky, ale i s rodinnými přáteli a příbuznými, kteří nabízejí na život Charlese Chaplina osobní pohled. (Terva)

Matty

Svižný dokument, který se nezdržuje nepodstatným, neprezentuje nepodložené, uměle nenatahuje délku nekomentovanými záběry z filmů, nedává prostor každé osobě, ale jenom vybraným osobnostem a opravdu, ale opravdu nenudí. Nehledě k množství záporných výrazů v předchozí větě, můj dojem je veskrze pozitivní. ()

jojinecko

Vynikajúci dokument o živote a tvorbe génia menom Charlie Chaplin, za účasti rodinných príslušníkov, známych režisérov a hercov...Dokument obsahuje aj zaujímavé dobové záznamy a fotografie ako aj Chaplinove "domáce videá"...Pre Charlieho fanúšikov povinnosť vidieť! ()

corpsy

Rozhodne neváhajte ak máte radi dokumenty tohoto druhu, špeciálne ak uznávate Chaplinovu tvorbu. Je to jeden z tých najlepších životopisných dokumentov. ()

Paity

Vcelku smutná zálěžitost, když to člověk bere v globále. Zajímalo by mne jaký vedl vlastně soukromý život, zda byl celebrita a megastar srovnatelná s dnešními známými obličeji. Z dokumentu tohle nevyplývá. ()

rybitvi

Ano, považuji Charlese Chaplina za největšího umělce a ikonu v dějinách filmu a tento počin za vynikající poctu jeho životu i dílu, který se nevyhýbá ani kontroverzním otázkám jeho života. Výběr osobností komentujících Chaplinovo dílo je vskutku navýsost reprezentativní, film je navíc obohacen o unikátní soukromé záběry Charlieho po odchodu do Švýcarska. ()

Bigfuckman

Perfektně natočená biografie největšího herce minulého století komentovaná velikány ve svých profesích, které tento nezapomenutelný herec a režisér uhranul stejně jako mě. ()

Dinsberg

Kromě vizuálních postřehů, o kterých je možné se dočíst v jeho biografii, a názorů předních světových režisérů současnosti, mě tento dokument obohatil ještě o jednu věc. O Chaplina, zachyceného barevným filmem. To jediné mi totiž ve výčtu obrazových materiálů chybělo. Tak mě napadá až kacířská myšlenka, že se jeho životní poutí mohl inspirovat Umberto Eco při psaní Jména růže. Ale jde jen o moji domněnku. ()