Náladová operní diva Marie de Flor je pro svého bratra Johna (James Stewart), který právě uprchl z vězení, schopna lecčeho. Nejprve v jejích stopách, pak po jejím boku je seržant Bruce, který tuší, že jen tak pro nic se krásná mladá žena nevydá do kanadské divočiny. Marii je Bruce velmi sympatický (navíc má krásný hlas), ale nedůvěřuje mu (pro jistotu si udělá z plánku bratrova úkrytu papiloty). Přes Mariinu snahu je John zatčen a ona se roztrpčeně vrací do civilizace. Ale doma ji nic netěší, aspoň do dne kdy zase uslyší Brusův kouzelný hlas. (Jezinka)

NinadeL

Skvělá filmová opereta podle úspěšného kusu z roku 1924 z pera Rudolfa Frimla a Herberta Stotharta. Jedná se už o druhou adaptaci (první vyšla 1928 s Joan Crawford v hlavní roli) a první zvukovou. Nečekala jsem tak kvalitní film. Operetní tradice v hollywoodském filmu není příliš známá, ačkoli se proplétá celou kariérou Jeanette MacDonaldové nebo Ernsta Lubitsche a mnohých dalších. Přesně takové filmy nabízely v MGM i Jarmile Novotné. Příběh je skvělý, oblíbená zpěvačka se vzdává kariéry, aby v kanadské divočině zachránila na vlastní pěst svého bratra, na kterého je vypsána odměna. MacDonaldová je atraktivní, výborně zpívá a je dokonce vtipná. K sobě do páru získává velmi atraktivního Mirka Dušína v jezdecké uniformě s tváří Nelsona Eddyho. Závěrečné finále kombinuje příběh naší hrdinky a hrdinky z Pucciniho opery Tosca a je báječně velkolepé. Perfektní zážitek. Škoda, že v televizi byla tato verze Rose Marie k vidění naposled v roce 1998. _____ Kolega rikitiki by se mohl podívat do filmografií Eddyho a MacDonaldové a zjistit si, že právě oni dva nikdy herci němého filmu nebyli a tudíž si ani do zvukových filmů nemohli přinést žádnou hereckou manýru tohoto druhu. ()

Flego

Nedá sa natočiť plnohodnotný muzikál/hudobný film s jednou pesničkou, akokoľvek melodramaticky peknou. Žánrovo je snímok dosť rozbitý a zachraňujú ho sympatickí herci a pekná príroda. Tretí komentár. ()

Wiliem

Krásné to bylo. Na začátku prvky komedie, v momentě kdy čekáte že přijde velké dobrodružství, což tak i vypadá, přijdě krásně dojemný, nádhernou hudbou a zpěvem podložený, hravý, romanticky laděný snímek. 90%. ()

rikitiki

Notně zastaralý film s příšerně naivním dějem, operní divou pějící v kanadských lesích spolu s místním velitelem policie. Herectví ústředního páru ještě nese prvky němého filmu, James Stewart, který se objeví jen na pár minut, představuje oproti nim mnohem modernější herecký přístup. Jeanette MacDonald se dá ještě uvěřit, ale Nelson Eddy už je opravdu vykopávka a to i s tím svým příšerným vytrhaným a namalovaným obočím. ()

• Nelson Eddy (seržant Bruce) bol údajne tak žiarlivý a neistý z možného súperenia s tenorom Alanom Jonesom (Rómeo), že požiadal štúdio o zredukovanie Jonesových záberov vo filme. Štúdio mu vyhovelo a vystrihlo z filmu Jonesov jediný sólový výstup, slávnu áriu "E lucevan le stelle" z Pucciniho "Toscy". (Michal74)
  • Scény indiánskej slávnosti sa nakrúcali pri jazere Tahoe v Kalifornii. (Michal74)