Dovolená Rogera Hobbse (James Stewart) nevyšla zrovna podle jeho představ. Původně to mělo být jen několik poklidně strávených chvil se ženou (Maureen O'Hara), plánovaná idylka však vezme za své, když se ke dvojici připojí jejich ratolesti, příbuzní a další lidé z jejich okolí. (swed)

PlysovyMacko

Uvoľnená komédia, v ktorej hlavný hrdina pán Hobbs trávi dovolenku s rodinou v obstarožnom baráku na pláži a je otrávený každou situáciou, do ktorej sa dostane a každým človekom, ktorého stretne. Ide skôr o súbor scénok ako jednoliaty dej. Film sa nesie v príjemných pastelových farbách. Páčili sa mi scény z pláže, ktorá bola vyľudnená a pôsobila relaxačným dojmom. ()

Martin741

James Stewart bol v 60. rokoch este stale ziadanou hviezdou, a iba pomaly ustupoval zo svojich pozicii dosiahnutych v 30., 40., a 50. rokoch /Mr. Smith goes To Washington, It´s a Wonderfull Life, Vertigo/. Za rok 1962 vsak natocil 2 filmy, a tento je z tych dvoch ten slabsi, dementnejsi a ubohejsi. Ten lepsi film s panom Stewartom za rok 1962 sa vola Man Who shoot Liberty Valance. Ako vylet na akysi dom/chatu je fajn, ale nic sa dohromady nedeje, len sa k Stewartovej rodinke pridruzia poniektori dost otravni susedia. Ako komedia to tiez prilis nefunguje, aj ked pan Stewart bol snad najuniverzalnejsi herec na svete. Viem vsak aktivne anglicky, film som si teda uzil v originalnej stope, a nie som odkazany na par nesympatickych jelimanov, ktori zabezpecuju ten "skvely a genialny Sk dabing". Horko-tazko s odretymi usami 70 % ()

Oskar

"Zájmem dnešního člověka je pokořit vesmír. Já, Roger Hobbs ze St.Louis v Missouri, jsem přišel na to, proč. Tady dole je hrozný nával." Takto rozjímá Jimmy Stewart, uvězněný v dopravní zácpě, a souhlasí, že pronajme dům někde u vody a spolu s manželkou v něm stráví poklidnou dovolenou. Jenže paní Hobbsová chce vzít i syna a dceru, s nimi finskou hospodyni a do domu, který - jak se ukáže - tak tak stojí, začnou chodit různí otravně družní lidé... Docela jsem se na Pana Hobbse těšil. Po letech strávených na divokém Západě, případně mezi vyvrheli velkoměsta, se Jimmy Stewart odhodlal natočit komedii? Musela být výjimečná, říkal jsem si. Není. Předně je to tradiční americký film o nacházení rodinných hodnot. Znáte to - rodina, která si pro jednotlivá zaneprázdnění vzájemně moc nerozumí, projde několika překážkami, které ji stmelí. A ano, v podání Jamese Stewarta a Maureen O´Harové je to přijatelné, uvěřitelné, ale taky nepřekvapivé. Komické scény (favorizuji třeba tu s roztomile hloupoučkou blondýnou, která se Stewartem rozebírá Vojnu a mír) jsou řidší než jsem očekával. Napadají mě minimálně dva podobné starší filmy (shodou okolností oba s Carym Grantem), které byly také nekontroverzně rodinné, ale nadto vtipnější - Vysněný dům pana Blandingse (1948) a Houseboat (1958). Jim se pan Hobbs nevyrovná. Na druhé straně je to právě jeho srozumitelná jednoduchost, která mi umožnila podívat se na něj v originále a nepostrádat titulky. 60% ()

swed

Vůbec bych se nedivil, kdyby tato rodinná komedie vznikla o nějakých 20-30 let dříve. Svoji naivitou a korektností má totiž velmi blízko ke klasickému Hollywoodu (a to i díky obsazení Jimmyho Stewarta), který nacházel pravou hodnotu právě v rodině, jež tvořila jak náplň filmovou, tak i početnou obec diváctva. Jednoduchý příběh, v němž na každý problém existuje řešení, je natočen jako řada humorných epizodek (nemohu nezmínit tu, kde se Stewart učí, jak "správně" chodit), přičemž podstatnou část zábavy tvoří rovněž sarkastické komentáře probíhajícího děje. P.S. Děkuji Oskarovi, který mě na film upozornil. 7/10 ()