Johnny Mason (Stewart) je mladý advokát, ktorý má našliapnuté na to byť partnerom vo veľkej advokátskej kancelárii. Zamiluje sa do krásnej Jane (Lombard) a po dni známosti sa vezmú, napriek neprajnosti ich matiek. Johnny stále dúfa, že naberie odvahu a povie svojim šéfom aby ho vzali ako partnera. Zlom nastane, keď jeho čerstvo narodené dieťa vážne ochorie a jeho jediná nádej je liek, ktorý treba previezť z iného štátu lietadlom za silnej búrky. Vtedy ide celá kariéra bokom. (fishki)

worm14

Tak tohle se fakt nedá doporučit. Z dnešního pohledu je to jenom nastavovaná nuda. Hlavní dvojka mi je navíc celkem nesympatická. Z pohledu 30. let jde o celkem ucházející dílko, ale dnes opravdu nevidím jediný důvod pro shlédnutí tohodle filmu. Existují mnohem lepší filmy (komedie), a to i jen ze stejného roku (Ninočka, Only angels have wings, nebo Pan Smith příchází...). ()

kaylin

James Stewart mě asi nemůže zklamat, a to ani v těchto prvních filmech, které točil. I když ono prvních, v této době už jich měl na kontě dvě desítky, ale hrál teprve pět let. V jeho herectví je ale něco, co mi prostě učarovalo, a i když není komedie vyloženě vytříbená, díky němu ji snesete docela snadno. ()

Martin741

Slabe 3 - a to James Stewart v 30. rokoch spolupracoval s hodne vela rezisermi - staci zacat Caprom napriklad. Tuna je Stewart nie moc vyrazny - len ak oadvokat, ktory sa ozenil a potom risei zalezitosti bezneho zivota. Kazdopadne nudne tempo tomu vladne, kulisy nic moc a pozeram ze ani reziserovi Cromwellovi sa do toho zrejme moc nechcelo. Vysledkom je sivy sedivy priemer s priemernymi dialogmi, ktore rychlo vyfucia do prazdna : 50 % ()

• Skúsenosť producenta Davida O. Selznicka s liekom, ktorý zachránil život jeho kriticky chorému bratovi bola inšpirácia pre leteckú scénu na konci filmu. (fishki)
  • Úryvek z tohoto filmu je použit v oficiálním hudebním videoklipu písně „I Don't Want To Live Without You“ skupiny Foreigner. (anezzik)
  • Technik špeciálnych efektov Edmund E. Fellegi spadol z lávky, keď sa pustili balóny v scéne na novoročnej párty. Pád neprežil. (fishki)