Samuel je úplně na dně a rozhodne se dát světu sbohem. Nakonec ale zachrání sousedku se zlomeným srdcem, kterou přesvědčí, že je její anděl strážný. (Netflix)

Willy Kufalt

„Každý má anděla strážnýho, já jsem ten váš. Bez nás by bylo více sebevražd, než katolíků.“ :-) Velmi milá a vtipná romantická komedie (a tohle já vážně nepíšu často...), ve společnosti něžného bonvivána Urbanuse a světlovlasé slečinky na cestách tedy přímo andělská. Začátek mě hodně navnadil, pak se romantická zápletka sice i přes výrazný vtip brzy začla nést předvídatelným směrem, až málem spadla do nudného stereotypu, JENOMŽE právě pak přichází naprosto nečekaně ne zvrat, ale přímo OBRAT v ději i hlavní dvojici postav s takovým překvapením, že chvíli stejně jako hlavní hrdina Samuel jen žasnete, co se tady najednou děje?! :o) No jéjé...! Tvůrci dialogů mě během filmu navíc opakovaně vylekali tím, jak se v takto něžné komedii naplno obuli i do sexuálních narážek a témat, bez kterých bych se mimochodem vážně obešel, na druhé straně jsem byl zároveň pozitivně překvapen, s jakým kouzelným nadhledem dokázal Urbanus takhle „šokantně“ nestoudné dialogy odříct. Jo, dobrý... ačkoliv předchozí viděný Hector byl mému srdci o něco blíž, tohle se taky povedlo a jsem rád, že jsem V sedmém nebi mohl vidět a díky Netflixu vůbec Urbanuse a obě tyto belgické komedie objevit. [75%] ()