Za posvěcenými zdmi jedné z nejproslulejších prominentních škol - Ivy League - existuje tajná organizace s názvem "Lebky". Jen pár vyvolených je vybráno, aby se stali členy organizace, která připravuje budoucí prezidenty a uspějí v ní jen ti nejlepší, nejbohatší - prostě elita. Pro Luka McNamaryho je pozvání, aby se stal členem této prestižní organizace splněným snem. Brzy je však překvapen sílou a bohatstvím klubu. Po několika podivných incidentech a záhadné sebevraždě jeho nejlepšího přítele, začne Luke pátrat po pravdě, kterou ve skutečnosti organizace skrývá. Dochází mu, že se ocitl uprostřed zlověstného a velmi záhadně propojeného společenství. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Luke (Joshua Jackson) je výborný student, skvělý sportovec, prostě jednička. Pochází ale z neúplné rodiny, proto nemá peněz nazbyt, a vyčkává až ho pro jeho schopnosti osloví tajemné společenství zvané Lebky (chlubívá se tím, že za jeho zdmi bylo založeno CIA či že vychovávají budoucí senátory a prezidenty). Po přijímacích rituálech je Luke v sedmém nebi, ale jenom než je jeho nejlepší přítel zasebevražděn (dobrej výraz ne?). Na vlastní pěst se pouští do pátrání, které ukazuje dovnitř celé organizace... Těžko říct co chtěl Rob Cohen natočit, pokud film pro teenagery tak se mu to povedlo. Pokud to měl být thriller s politickou zápletkou tak už to je horší. Možná teenegrovský film s politicikou zápletkou, hmm? Konec se mu také moc nevyvedl, ale jinak jde o docela zajímavé podívání s pěknou hudbou Randyho Edelmana a krásnou Leslie Bibb :) ()

Faye

„Nadvláda! Jisté elitní skupiny jsou nadřazeny těm ostatním.Vyvoleným náleží bohatství, které je separuje od ostatních“. Přijetí do tajné organizace " Lebky" znamená pro Luku vstup do světa vlivných lidí, luxusních aut, naditých kont a netušených možností. Jenže, jak říká jedno přísloví „ Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt“. Průměrný, ale příjemný thriller. ()

Gemini

Thrilleřík z prostředí univerzitních bratrstev, o kterých nevíte, jestli si hrají na Svobodné Zednáře nebo náhodou opravdu neovládají celou Spojenou Státní Ameriku. Pokrm je podáván za správné teploty, herci jsou typově velmi vhodní, ale příběh se, podobně jako ona bratrstva, jednu chvíli tváří jako skutečně spletitý thriller o spiknutí, a jindy zase jako klasický teenage movie. I tak ale má svoje kouzlo a jeho zhlédnutí pro mě představuje příjemně strávený čas. ()

Falcor

Mládežnický film na ohrané téma. Přijmeme Tě k nám, do elity, dostaneš privilegia ostatním nedostupná, takže očekáváme Tvoji loajalitu za každou cenu. Půjdeš prostě s námi, nebo proti nám. Potom ale my půjdem proti Tobě. Nemá-li člověk nic jiného na práci, tak u TV obrazovky může v poklidu sledovat, jestli ti hodní studenti nakonec opravdu zvítězí nad těmi zlobivými. ()

Kryšpín

Tento film jsem musel shlédnout kvůli tomu, že tam hraje Joshua Jackson do kterýho je jedna kámoška strašně ujetá a vypráví o něm, tak jsem se chtěl zapojit do její diskuse. Film je to skvělej, zápletka výborná, hudba jak má být. Docela mě to zaujalo. Hlavně proto, že spolek Lebky opravdu existoval a možná ještě existuje. Jak mám Joshuu zafixovanýho z Dowsona světa, čekal jsem úplně jiný charakter. Nedočkal jsem se a tak jsem sledoval dál a dál. Pořád mě Cohen něčím překvapoval a já nevěděl kdy to skončí a hlavně jak to skončí. Teď už si můžu odpočinout a vrhnout se na Lebky II. ()

• Příběh je natočen podle konspiračních teorií týkajících se společnosti Skull na universitě Yale. (Terva)