Realitní makléř s drogovou minulostí a jeho přítelkyně, bulvární novinářka pronásledují zkorumpované policajty. Někdy jim jde i o život... Hlavní postavou napínavého příběhu je sympatický stavbyvedoucí Claus Heintzen, bývalý narkoman, který se už půl roku drží a zůstává čistý, takže jedinou "připomínkou" nešťastné životní epizody je bývalá přítelkyně Yvone, jenž se z návyku na drogy nedokázala vymanit. Claus chodí s mladou novinářkou Laurou Wolfovou, která sleduje případ dvou zastřelených policistů, kteří v autě převáželi velké množství zabaveného kokainu, určeného ke spálení... Když Yvone po marném snaze získat Clause zpět požádá muže o sehnání dávky, vydá se muž za překupníkem Axelem Bayerem a stane se nedobrovolným svědkem jeho vraždy. Ze svého úkrytu však vraha neviděl a tak ho může poznat jen po hlase. Bohužel policie je jiného názoru a protože se v Bayerově bytě našly jeho otisky prstů, je považován za pachatele. Zatímco pro něj se situace každým okamžikem zhoršuje, Laura zjistí, že případy zabitých policistů se shodují. Překvapivě jasno má i Claus, který po hlase pozná vraha. K jeho překvapení je jím šéf protidrogové centrály Bennet. Přestože se situace zdá být neřešitelná, Claus se nevzdává, odhodlán bojovat za svobodu do posledního dechu. (oficiálny text distribútora)