Sexi Stuart má všetko a všetkých, vždy musí byť v centre pozornosti a nočný život na Canal Street si užíva plnými dúškami. Jeho najlepší kamarát Vince márne čaká na trochu náklonnosti. Stuart strieda partnerov ako ponožky, až kým nenatrafí na mladučkého Nathana, ktorý vtrhne do ich zabehaného života a odrazu už nič nie je ako predtým. Ani vo svete gayov však nie je všetko ružové – Vince má problémy s utajovaním svojej orientácie v práci, čo sa mu napokon nepodarí, a Nathana homofobické postoje rodičov dokonca prinútia k úteku z domova. Na tento 10-dielny seriál o homosexuáloch z Manchesteru o rok neskôr nadviazala rovnomenná americká verzia, ktorá okopírovala niekoľko motívov z britskej predlohy a potom sa vydala vlastným smerom. (arkis)

Plangi

K této britské „Q“ minisérii jsem se dostal jako většina až po zhlédnutí její známější americké verze, která je co do počtu dílů sice obsáhlejší, ale obsahem o to víc plytčejší. Po trochu rozpačitém začátku se rozběhl hodně zábavný kolotoč událostí okolo ústřední dvojice nejlepších přátel Vince a Stuarta. Seriálu nechybí správně „teplý“ vtip a spád, protagonisté nejsou jen emočně ploché figurky, takže není težké si je v krátké době oblíbit. P.S.: Za veliké plus považuji, že se série věnovala především komplikovanému vztahu Vince a Stuarta, než nabízející se laciné romanci mezi Stuem a Nathanem, k čemuž sklouzli amíci ve svém klonu. EDIT: Po druhém zhlédnutí zvyšuji na plný počet. ()

Disk

Původní britský Queer As Folk je úplně jinde než mnohem známější americká verze - a je mnohem, mnohem lepší, výživnější, herecky brilantnější (Aidan Gillen je geniální stejně jako tehdy začínající Charlie Hunnam); soundtrack parádně devadesátkový a hlavně - jsou tam neustálé narážky na Doctora Who. To víte, psal to Russell T. Davies... Velkou výhodou je minimum epizod, díky tomu je celý seriál sevřenější a bez vaty, která občas postihla amerického kolegu. Tohle je absolutní bomba a velká senzace. Ano, devadesátkový nátěr hodně zestárl, ale všechno ostatní je nadčasové. Přijít navíc s námětem takového seriálu v zemi, kde tehdy platil neblahý zákon č. 28, vyžadovalo dávku jisté odvahy. ()

tomeš

Taky jsem to viděl až po té americké, která mi na první pohled přišla vymazlenější - od castingu až po hudbu a technický zpracování (př. scény z Babylonu jsou filmařsky nesrovnatelný). Na druhou stranu mi je humor britské verze bližší, příběhová zhutnělost má taky něco do sebe. Kdybych hodnotil společenský přínos takového počinu, mají i britové pět hvězd. Kdybych měl hodnotit to, jak jsem se bavil, jsou na tom Američané líp. Stará/první láska holt nerezaví. PS: Z americké verze jsem viděl jen první sérii a nehodlám to měnit. ()

depony

Seriál z homosexuálního prostředí, kde minorita je majoritní a majorita minoritní ...:) prostě něco ze života ... kde někteří jsou krásní a obletovaní a jiní jsou škaredí a obletují ty krásné, kteří je nechtějí :) a když se tady navíc objeví zajda, který objevuje "krásu" queer společnosti ... udělá to víc zmatků a problémů než by bylo hezké :) ()

spygirl

Tak tohle by opravdu nešlo... CO to má být za řeč??? Vůbec jim nerozumím... :-/ A ty vsuvky, jak tam pořád něco vysvětlují... Neohrabaní a vskutku nesympatičtí herci... No jo, je to takové britské a syrové, ale tohleto je na mě fakt moc... Kanadská verze je prostě luxusní, tohleto dílo jí nesahá ani po kotníky. Někde se začít muselo, já vím, respekt tvůrcům a velké díky za inspiraci k mému milovanému QAF Made in Canada. Omlouvám se všem fanouškům ( a že jich ani moc není, kdo by se divil, že). Jinak gay komunita má mou velkou podporu, jen prostě styl seriálu mi vůbec nesedí. A určitě mi přijde realističtější to, že si hlavní hrdina najde někoho jiného, ne že se dá dokupy se svým nej kámošem. :-) ()

Pajky3

Russell T. Davies mě mimo jiné zaujal minisérií It's a Sin a tak jsem se rozhodl vyzkoušet jeden z prvních seriálů, který vytvořil a byl na podobné téma. Gay komunita z Manchesteru na mě ale neměla takový dopad. Bylo zajímavé vidět budoucí hvězdy jako Aidan Gillen a Charlie Hunnam v jejich začátcích, stejně tak i narážky na Doctora Who pobavily. Jinak mi tam ale chyběl nějaký lepší příběh, protože mi to přišlo jako směs divokých historek, které pohromadě drželo jen to, že hlavní hrdinové jsou přátelé. Nad tím, jak se některé postavy jsem musel pravidelně jen kroutit hlavou a nedokázal jsem to pochopit. ()

Kolikokoli

Postupně sjíždím všechny seriály Russela T Davise. Začala jsem Cassanovou, pak Doctorem a tak dál. Konečně jsem došla až k tomuto seriálu. Aiden je úžasný a i ostatní herci se mi zamlouvají. Opravdu se bojím podívat na US verzi. ()

Wendy

Po svém nadšení z americké verze jsem se rozhodla pustit se i do kratšího, původního a britského Queer as Folk... s nímž jsem po shlédnutí nadmíru spokojená. A jelikož se to nabízí, pustím se do menšího srovnání. "Evropské" QaF má asi osmkrát méně dílů, které jsou navíc o dvacet minut kratší, což s sebou přináší méně prostoru, méně soap-operovosti a méně on-screen sexu. Některé jsou scény jsou stejné, jiné obměněné a některé prvky se Američani očividně rozhodli nepřevzat (např. Nathana-Justina si postaršili z patnácti na sedmnáct... já říkám "hurá" na odvahu Britů). Kromě toho zjistíte, že se seriál soustředí mnohem víc na "vztah" Stuarta (Brian) a Vince (Michael) než-li romanci Stuarta a Nathana. Čímž se dostávám k postavám a jejich představitelům... K hercům/ečkám nemám výhrady (ačkoli Debbie Sharon Gless mám o maličko raději než Hazel). Stuart je zde stejně charismatický jako Brian, i když v konečném důsledku působí jako o něco menší prevít (což neznemená zápor); jen by mohl být vyšší. ;-) Romey "Lindsay" a Lisa "Melanie" dostávají ještě méně času než za oceánem, což podruhé zamrzí, protože queer-kvalitní-lesbické seriály jsou nedostatkové zboží (díky Britům podruhé za Sugar Rush!). Víc místa naopak dostává Donna "Daphne" a je tu z ní naprosto parádní postava ze super hláškami. Škoda že se do kratičké druhé série nedostala. Závěr? Bylo to moc fajn. P.S. A ne-u-stá-lé- narážky na Doctora Who? Jenom plus! Oblíbené postavy: Donna Clark, Stuart Alan Jones, Hazel Tyler ()

LxLuthor

Vďaka bohu za ten americký remake. Nechápem ako môže niekto vyzdvihnúť túto "paródiu" oproti americkej verzii. Nielenže mi je proti srsti ten vyumelkovaný britský akcent, no netuším akou veľkou lupou museli hľadať tých hercov, ktorí sú naozaj na smiech... Žiaľ, toto naozaj nie. Úplné sklamanie. ()

Anezkaaa

Co proti původní verzi QAF všichni mají ? :D Není to tak sexy jako americká verze, ale je to zase vtipnější...a je to krátký...:) A britský přízvuky a Aidan Gillen jako bonus ;) ()

Endlessly

Este som sice len zacala pozerat US verziu, ale uz teraz vidim ze vyhrava UK. Uz len tie herecke vykony su neporovnatelne. Naozaj skoda ze to skoncilo tak rychlo. ()

mardun

Tahle originalni Britska verze je perfektni. Americkou verzi nemusim a nesedla mi. UK verze ma prijemne herecke obsazeni a hlavne kvalitni, Charlie Hunnam je zde odzbrojujici a Aidan Gillen je perfektni mizera. Miluju tuhle britskou verzi. Mrzi mne, ze neni doposud vydana na BR. ()

Davanity

Jako asi většina jsem tento skvost zhlédla až po americké verzi a musím říct, že nesouhlasím s komentáři, kteří tuto verzi odsuzují. V mnoha věcech se američané inspirovali a zápletky, které tady nebyli tolik rozvedené US verze hravě rozvedla, přesto, nemůžu si pomoct britská verze má svoje kouzlo, každá postava je jedinečná a britský humor mi byl prostě vždy bližší, ačkoliv v tomhle směru jsou obě verze těžko srovnavatelné, obě jsou dokonalé a každá nabízí stejný a přesto trochu jiný příběh, do kterého, když se ponoříte těžko dokážete po pár dílech skončit. ()

MartyMcFly89 odpad!

Chápu, že někomu, komu se nezvedá žaludek při pohledu na ... se to může líbit, mě bohužel ne. Možná je to dobré, já to nesnesu. Nejsou to předsudky, protože předsudky člověk dokáže změnit. Koprovku také do žaludku nedostanu, homosexuály též ne. ()

DandaPiper

Představte si americkej Queer as folk. Ted´ to všechno co jste viděli přeformujte k obrazu svému, dosad´te britské herce, kteří se vzhledově i místem, do kterého byli dosazeni podobají ukrajincům a máte hodně špatnej remake. Dodávám, že toto je originál a tímto se američtí tvůrci inspirovali. Velice nadaní to lidé. Ti, kteří tvrdí, že tento zvláštní úkaz je klasika a milionkrát lepší než QAF US, tak ti akorát zbytečně moc nadržují britům a nevidí realitu, sorry. Plus, ti herci jsou opravdu škaredí. Nechci se prohlašovat za namyšlenýho a povrchního, ale všichni snad víme, že pokud na herce/herečky není hezkej pohled, tak to je půl úspěchu předem ztraceno.. ()

Tsuki003

100 lidí, 100 názorů. Ten můj je, že je tohle naprostý průlom v queer seriálové tvorbě. První čistě gay seriál. Po prvním shlédnutí jsem nechápala, a byla přesvědčená, že už se ke mně nic takového nedostane. Ale znáte to, člověk míní... Oceňuju brity za to, že se do toho vrhli a udělali si z gay tématu srandu tak vážným způsobem. Nebo vážné srandovním způsobem? :) Ale rozhodně to nemyslím zle, právě naopak. Člověk se na to rád podívá, ale i když jsem americkou verzi viděla až jako druhou v pořadí, uchvátila mě mnohem víc. Ačkoliv jsem si vůbec nemohla zvyknout na jiný vzhled "stejných" postav, nakonec jsem uznala, že co britové nakousli, to v americe dovedli k dokonalosti. Pro nezasvěcence doporučuji vidět jako první tuto britskou verzi, podle reakcí okolí se to pak nejen lépe srovnává, ale dá vám to taky možnost oblíbit si původní sérii :) ()

kendynka

Přestože jsem čekala, že britská verze bude lepší, opak je pravdou. Scény jsou uspěchané, herci neatraktivní a prostředí ulice působí zanedbaně. Kdybych se nepodívala na americkou verzi jako na první, nevěřila bych, že seriály s gay tématikou budou tak dobré. ()