Kultovní americká akční sci-fi komedie Repo Man, u nás téměř neznámá, je divoká jízda, kterou mnozí označují za jeden z vrcholů punkové filmové produkce. V jejím středu stojí otrhaný rocker Otto, kterému už leze krkem konzumní život a skládání krabic v supermarketu, a proto se rozhodne vykašlat se na budoucnost, odejít ze zaměstnání a přijmout poněkud nekonvenční džob vymahače nezaplacených pohledávak. Ale to zdaleka nemá ponětí, co ho v jeho nové práci čeká. Takzvaní „Repo Mani“ žijí v džungli, kde nic nedává smysl, všichni si jdou po krku, všude vládne konspirace a do jejich života zjevně zasahují jakési zvláštní kosmické síly, o jejichž existenci Otto dříve četl jen na prvních stránkách záhadologických časopisů. Přesto je nutné se v tomto bizarním světě rychle zorientovat a začít se starat o první nedobrovolné zákazníky. Přičemž i ti mají, stejně jako náklady jejich zabavovaných aut, k normálnosti často opravdu daleko. V hlavní roli se můžete těšit na kdysi velmi populárního člena sheenovské dynastie Emilia Esteveze. (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

,,Co máte v kufru?" ,,Raději se nedívejte..." ,,Tati, nějaká bílá prdel ti krade auto!" Asi jsem od filmu s přízviskem kultovní očekával příliš mnoho. Příběh punkera, který se stane repo manem, má několik zajímavých momentů (tajemné auto, přestřelka v obchodě, zabírka aut), celkově je ale film značně nevyvážený. Ztracená generace (hmm, jak je to asi s tou dnešní) řeší ono No Future, a žije tak ze dne na den, bez pravidel, bez zákonů. Občas máte pocit, jako by střihači spadla většina materiálu na zem a on ho rychle sebral a poslepoval. Bezvýchodnost, negace a nihilismus se vinou celým filmem jako rudá nit. Samostatnou hvězdu si zaslouží skvělá muzika - Iggy Pop, Black Flag, Suicidal Tendencies, Plugz, Fear, Juicy Bananas, Circle Jerks! ()

kagemush

Braková holomajzna s prima hudebním motivem od Iggyho Popa,odrazem zvukařova mikrofonu ve výloze přepadenýho krámu a Stantonem (viděl jsem ho těsně před tímhle v Paříž Texas),který si po Vetřelci a před Pitvou mimozemšťana prostě někde musel zablbnout.A to nemluvím nic o té ocelové ruce záhadné pani v černém,třeba. Dobrý to bylo. ()

Han22

Takže abych si odbyl škatulky - sci-fi to není, pokud za sci-fi nepovažujete auto s něčím zářivým v kufru co ve finále odletí. Je to taková nezávislá úleťárna, kde se potkávají pankáči, agenti CIA, mexičtí mafiáni a repo mani (něco jako exekutoři aut), kteří vedou ulítlý řeči, kradou auta a pátrají po výše zmíněném autě. Něco jako staré Tarantinovky nebo Coenkovky, ale o třídu níž. Celkem jsem se bavil, ale na tenhle styl filmů už nejsem cílová skupina. A Emilio Estevez v hlavní roli mě opět o svém talentu nepřesvědčil. ()

igi B.

Igi tolik miluje všelijaké ty filmové taškařice! Ale tohle dílko jsem bohužel - přes letité značné zkušenosti s tušašskou televizáčtinou mrvenými filmy - nedokázal pobrat... Příště tedy (snad) na dvd v původním formátu obrazu a s originální zvukovou(!) stopou a titulky! Takto jsem zase jednou znechuceně hleděl na zcela degradovanou televizáckou perverzní paverzi... :-/ - - - - - (Poprvé a značně rozladěně viděno 12.3.2011 na noční >nekůl primerosvizi< , hodnocení 218., nekomentář zde otráveně devětadvacátý - 12.3.2011) ()

-tHESWINe-

Srovnávat Repo Mana s Pulp Fiction mi přijde trochu nesmyslné. Pulp fiction staví děj poměrně rozumně, přičemž prolíná příběhy jednotlivých postav. Na druhé straně Repo Man je spíš punkový videoklip, prolínající mezi sebou různé, na sebe dost často nenávazné myšlenky. Hlavní dějová linie je poněkud jednoduchá a vpodstatě film nedává moc smysl. Agresivní postavy, zobrazení utrpení, kritika společnosti ... to vše k tomu patří, a nádavkem dostáváme ještě konspiraci. Pravý, pěkně poslepovaný punk. ()