1927. Mladá dívka odplouvá do Ameriky hledat svého otce. Náhodou se ale dostane na loď do Anglie a s novým jménem Suzie zůstává u jedné anglické rodiny. Po deseti letech je díky svému talentu přijata do pařížského uměleckého souboru a seznámí se s ambiciózní ruskou tanečnicí Lolou. Když přijdou do Paříže nacisti, Lola bez váhání kolaboruje, ale Suzie se připojí ke svému cikánskému příteli Césarovi. Situace je stále nebezpečnější. César přemlouvá Suzii, aby odjela za svým otcem, ale ona chce zůstat jen s ním. (oficiálny text distribútora)

Cervenak

Tým mužom, ktorý plakal, som bol ja. Toto je totiž ďalší dôkaz, že ženy netočia dobré filmy (výnimky spočítam na prstoch jednej ruky, na požiadanie zašlem zoznam ;-)). Nuda na skapanie. Ricci nevýrazná, Blanchettová prehráva, Depp len tak malebne postáva, Turturro otvára ústa do playbackových operných árií. Hrozne trápna antirasistická agitka (naozaj nepotrebujem, aby mi niekto prvoplánovo tlačil do hlavy, akí sú Židia a Cigáni fajn - samozrejme, že Cigán je na zožratie, keď ho hrá /opäť!/ Johnny Depp) a neustála snaha o atmosféru, dokonale zabitá načisto bezvýraznou réžiou. Oceňujem, že sa tu niekto snaží vyjadrovať viac vizuálnymi prostriedkami než kecami, ale na to treba mať aspoň minimálny talent. Zíííííív! ()

KajusaK

Na film jsem koukala kvůli J. Deppovi, který si měl zahrát větší roli, bylo tomu ale jinak - poprvé promluvil až cca v polovině filmu a byl viděn jen když se jako cikán proháněl na koni v divadle :) takže to mě velmi zklamalo a hvězda dolů zato + za trošku moc smyšlený konec - reálně by se to asi těžko stalo :) .. Jinak , vcelku dobrej příběh ale rozhodně bych uvedla žánr muzikál protože ze 100minut zpívali minimálně 60 ;D) a to skoro stále dokola tu samou písen..Cate Blanchett zahrála svou roli bud perfektně anebo úděsně, stále se nemohu rozhodnout. Původně jsem chtěla dát hvězdy 3 ale scénka s jízdou na kole, cikánskými scénkami, a pár dalších momentů mě utvrdili pro tu 4..I když musím uznat že jeden z těch slabších Deppových filmůů.. ()

misulka03

Překvapivý snímek, něco, co bych naprosto vůbec nečekala a fakt mě to mile překvapilo. Film je úplně jiný než ty, které znám. Najde se plno filmů, které jsou originální svým příběhem, další, které zaujmout, protože jsou tam použity zajímavé efekty nebo skvělé kamerové pasáže atd. Ale toto je něco naprosto jiného a dosud jsme se s ničím podobným nesetkala. A pokud přehlídnu toto zvláštní pojetí a zaměřím se na samotný příběh, tak nemám také slov, prostě nádherný dojemný příběh, který mě chytil za srdíčko. Jsou zde pasáže, které bych si představovala trošku jinak, které bych pozměnila, ale nejsem režisérka. Jsem pouze laik, který hodnotí podle dojmu, takže mnozí můžete moje hodnocení kritizovat, ale nemůžu si pomoci :) ()

dr.fish

Výpravný epos o počátku druhé světové války, roli židovstva v této chvíli, a o tom jak pak před nacisty uprchli do Ameriky, ovládli Hollywood a zazpívali si písničku v jiddiš. Příběh kulhá na obě nohy, Christina Ricci tak velkou roli evidentně nezvládá. Nebýt Cate Blanchett, je to naprostý propadák...50% ()

emma53

Pro milovníky Johnnyho Deppa to bude v každém případě znamenat jednu hvězdu navíc, protože je tady maxišmrncovní. Mně k vyššímu ohodnocení buď něco přečnívalo (zřejmě příliš operního zpěvu) na úkor většího vykreslení postav. A chyběla mně trochu větší uvěřitelnost (obzvlášť konec už byl moc překombinovaný), takže i přes výbornou atmosféru zůstávám na průměru. Je to strašná škoda, protože třeba ten začátek s malou Fegele byl nádherný. ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla 2. září 2000 na filmovém festivalu v Benátkách. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo od 6. září 1999 do 25. listopadu téhož roku ve Francii a Anglii. (ČSFD)
  • Johnny Depp požádal filmaře, aby mu do úst daly zlaté zuby. (ČSFD)