Neschopný námorný dôstojník, nadporučík Tom Dodge (Kelsey Grammer) v rámci svojho povýšenia na kapitána, v čom mu pomôže admirál Dean Winslow (Rip Torn), prevezme velenie na vyslúženej dieselovej ponorke Stingray. Pri vojenskom cvičení s ňou má byť pohyblivým terčom pre supermodernú flotilu, ktorej velí nesympatický admirál Yancy Graham (Bruce Dern). Dodgeov sen o velení na atómovej ponorke sa zdá v tejto chvíli nedosiahnuteľný. Vďaka svojej prefíkanosti a s podporou svojej posádky, zloženej z bizarných postavičiek, však kapitán oklame nepriateľa a dokáže, že víťazstvo v podmorských bitkách nie je len vecou technickej prevahy... (TV JOJ)

Big Bear

Začátek téhle komedie skoro vypadal jako Operace spodnička (1959), ale Grammer není Grant a i scénář po chvilce začal kuhat. Pár míst bylo vtipných ale jinak tahle ponorková komedie nevybočuje z řady průměrných snímků. A samozřejmě na konci zlobivý admirál dostane naplácáno od nejvyššího a hrdina příběhu je povýšen... Škoda, když už se to točilo na ponorce, jistě se z toho dalo vymlátit víc. Dvě ostrá torpéda. * * ()

Sansnom70

Ve vojenském prostředí je myslím docela velkej problém udělat komedii a to ještě v obsazen bez žádné velké herecké hvězdy. V tomto případě se to filmařům myslím povedlo uplně fantasticky. Je to film na který se pokaždé když jde v televizi milerád podívám. Proto kdo máte rádi komedie z vojenského prostředí, tak ho všem určitě doporučuji :o) ()

Fuego

Skvělá sranda! 1. hvězda za ponorkařinu a námořničinu vůbec. 2. hvězda za skvělé hrecké obsazení. Ano, Rob nezklamal, jak již píše někdo další a lauren Holly je opravdu krásná. 3. hvězda za skvělého zlouna Bruce Derna (admiral Graham). 4. hvězda úúúžasný Vilage People a jejich In the Navy v titulcích a 5. hvězda k vylepšeni ratingu. Moc prima zábavka, pokud si chce člověk orazit a zasmát se. ()

ali-n

Jemne nadpriemerná komédia plná známych a dobrých komikov. Možno by pre ňu bolo lepšie po celý čas trvania zostať hlavne zábavnou, prípadne parodickou. 3 a pol aj za Lauren Holly v sexi uniforme, supervodivého elektrikára a perfektné pirátske intermezzo.MOJE NAJ - Rybka Doris z Hľadá sa Nemo sa ešte stále má čo učiť od Harlanda Williamsa. Takto sa napodobňuje veľryba! :-)))) ()

civrss

Komedie, která má světlé momenty a výborné scény, ale jako celek nefunguje. Má hrozně velkou konkurenci v podobných filmech jako Žhavé výstřely nebo Bláznivá střela. Na tyhle dva nemá a já si je bohužel vybavím vždy, když vidím podobnou blbost. Dokážu v klidu pochopit vysoké hodnocení, ale já radši něco jiného. ()

• Ačkoliv byl režisérem tohoto filmu Hugh Wilson, tento film sklidil, již v době svého vydání, spíše negativní reakce kritiků a na populární filmové recenzní stránce Rotten Tomatoes (k datu 22. 5. 2021) skóre necelých 12 %. (TutanKrupan)
  • Filmová ponorka, jejíž jméno se reálné „sestře“ podobá – tedy USS Stingray (s označením SS-186, třídy Balao) – se šťastného osudu bohužel nedočkala. Byla spuštěna na vodu roku 1936 a hojně se účastnila hlídek v Indonésii, Pacifiku a u břehů Austrálie, až do jejího přeřazení do zálohy roku 1945. Mezi lety 1945 až 1946 byla vyřazena a následně začátkem dubna 1946 odeslána do šrotu. Tato ponorka drží rekord v počtu hlídek za období druhé světové války (celkem šestnáct) a obdržela dvanáct záslužných hvězd. (TutanKrupan)
  • Harry Dean Stanton, který zde hraje válečného veterána a vedoucího technika Howarda, sloužil během druhé světové války u námořnictva. (Angie91)