Kass

Zapomeňte na jedinečného Chaplina, velikášského Griffitha či hvězdnou Mary Pickford. Právě tenhle film s Mabel Normand v titulní roli byl tou největší komerční bombou daného roku. Jde o příjemnou a svižnou komedii o neotesané holce z vidlákova co se dostane do velkého světa, kde s ní není jednáno zrovna v rukavičkách. Z dnešního pohledu nijak výjimečné dílo, ale slušný dobový nadstandart. Trochu zde hapruje střih, ale to lze přičíst na vrub času a stáří kopie. U mě dobrý. Pobavilo. ()

corpsy

Mabel Normand si to užívala väčšinou v nemých groteskách vedľa superhviezd ako Chaplin či Arbuckle. Pokus natiahnuť jej komediálne a kaskadérske výstupy na celovečerný film, ale veľmi neuspel. MICKEY je nudný, klišé nevadí, ale dynamiku grotesiek v tomto prípade nečakajte. Celovečernú formu tohto žánru, zrejme ovládali iba tí najväčší ( viď Keaton, Chaplin, Lloyd ). ()

liborek_

Mickey je mladá krásná dívka, sirotek, který je vychováván prostým a ne příliš úspěšným majitelem zlatého dolu. Ten se po dosažení její dospělosti rozhodne poslat Mickey k tetě do New Yorku - ovšem tetička a celá její famílie má finanční potíže a vidí v Mickey pouze perspektivní zdroj peněz. Jaké je to překvapení, když zjistí, jak je to s tím zlatem doopravdy... Chudák Mickey skončí jako služebná! Nebyl by to však správný romantický film, kdyby tu nebyla milostná zápletka a všecko se v dobré neobrátilo - Zkuste hádat, jak asi dopadne trojúhelník Mickey, její sestřenice a mladý charismatický Herbert Thornhill (který byl tetou poslán zjistit, jak je to s tím Mickeyím dolem, a s nímž se Mickey seznámila díky svému pejskovi...) :-) Mabel Normand je ve filmu vynikající! Je to hlavně a především její film. Vedle roztahaného a lehce předvídatelného ústředního děje je tu spousta krásných, ba přímo roztomilých scén, v nichž hraje prim hlavně Mabel - Např. když Mickey utíká a schovává se se svým psem před chlapíkem, který byl pokousán, když Mickey je "přepadena" veverkou, nebo když zachraňuje roztomilou kočičku. Skvělá je scéna, v níž se Mickey koupe nahá v jezírku. Trochu mi to připomnělo tu slavnou scénu z Extase... Mickey je příjemný film, který sice zůstává uvězněn v klasickém Popelčím schématu a nenabízí nic převratného, díky komice Mabel Normand však stojí za to ho zhlédnout. ()