Cisco Pike (Kris Kristofferson) byl právě propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za prodej drog a sní o tom, že udělá velký comeback. Kdysi známý rockový zpěvák ovšem zjišťuje, že jeho hudební kontakty se více zajímají o hulení než o jeho nové písně. Pikovy plány sekat dobrotu se ovšem trochu zaseknou, když ho zkažený policajt (Gene Hackman) začne vydírat. Chce, aby prodal kradenou marihuanu v hodnotě $10,000. A tak se Pike chtě nechtě vrací zpět do byznysu, se kterým měl v plánu skoncovat a má jen 53 hodin na to, aby se zbavil stokilového balíku trávy... (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Při kolonoskopii lze nalézt totéž, co je obsahem scénáře. Kristoffersonovy písničky se dají poslouchat, ale dívat se na něj jako na herce není příliš velká zábava. Inzerovaný Hackman má ve filmu štěk, takže ani on umolousanému celku nepomůže, i když je jako vždy dobrý. ()

Aky

Příjemná muzička a atmosféra, ale příběh sám o sobě je chudičký. Kdyby nebylo těch písniček, nebyl by důvod si to pustit. Ani Kris Kristofferson coby herec zde nijak nezáří. ()

Willy Kufalt

Dle obsahu o nemožnosti bývalého vězně vymanit se ze své minulosti a opětovného (nedobrovolného) proniknutí do světa podsvětí jsem čekal téměř něco jako neo-noir. Ono to má i dost nočních scén, jen jim chybí pořádná atmosféra, zpracování působilo na mne vyloženě podprůměrně. Příběh mne nezaujal a scénář raději nekomuntuji. Jak by napsal uživatel mchnk: žádné drámo, žádný štyl... a ani ty kočičky nebyly nic moc! :o) Vážně kravina. Mělo to pro mne jenom dva obrovské klady, které navíc dohromady spolu absolutně nezapadaly: prvním byl Gene Hackman v naprosto neobvyklé kreaci s výrazným nádechem karikatury, v roli idiotského policajta (...jestli máte pro tohoto borce slabost stejně jako já, určitě na film mrkněte ...klidně i s využitím rychloposunu na všechno ostatní, Gene je zde dost přítomen během první třetiny a pak znovu až po 76. minutě – zasmějete se! :-)). Coby druhý klad pak zůstalo několik písniček od Krise Kristoffersona, jenomže ten jakým byl výborným skladatelem a zpěvákem, tak zde na oplátku dokázal, jakým byl naprosto nepřesvědčivým hercem. Ale tak jo, ještě to mělo třetí pozitivum: po skončení filmu se mi uvolnilo dalších 1,2 GB na HDD. 30% ()

Rob Roy

Kris Kristofferson musí prodat hodně moc kilogramů trávy během dvou dnů, jinak bude mít problémy. Folkové songy, rozvolněná dramatičnost, závěr do ztracena. Velmi hippie. ()

Matty

Hubená zápletka, hodně hudby, zacyklené vyprávění, nastupující deziluze. Bezstarostná jízda skončila nezdarem, nastal čas ubrat ze sebejistoty a kriticky se obrátit k uplynulým létům. Post-hippie vystřízlivění ještě není úplné, a kdo by chtěl, hravě může film obvinit z adorace lehkých drog a jejich dealerů. Posun oproti dřívějším snímkům s konopným odérem se nicméně nejlépe ukazuje právě na postavách. Oficiálně debutující Kristofferson se na plátně autenticky fláká jako vyhořelý hudebník donucený ke kolaboraci s tajným poldou, který již nezosobňuje vysmívanou či hrůzu nahánějící autoritu, tedy člověka, vůči němuž se pohodoví liberálové mohou vymezovat. Hackman není záporákem odjinud, hraje jednoho z těch, kteří kdysi patřili do party a teprve zavětření nové příležitosti ho přimělo zradit dřívější ideály a sejít z cesty. Stejně jako Cisco a jeho parťák by mohl s nostalgií vlastní pozdním (peckinpahovským) westernům vzpomínat na starý dobrý časy. Na léta, kdy byli respektováni, kdy někým byli. Nezničil je ovšem průmyslový rozvoj, ale drogy, chlast a holky. Cisco Pike se celkem zaslouženě ztrácí ve stínu mnoha podobně naladěných malých filmů velkých režisérů z téže doby (Nadmuté město, Dlouhé loučení, Noc postupuje), přesto jde zřejmě o nejlepší počin z později převážně televizní filmografie Billa L. Nortona. 70% ()