Aquilles

Zatímco původní "Čarodějnice školou povinné" jsem bral vždycky jen jako limonádu pro malé holčičky, tohle volné pokračování je mnohem lepší. Mildred zestárla a posunula se i se svou rivalkou Ethel do univerzitní Cambridge na kouzelnickou školu Podivná sestra. Přišly nové postavy a utvořily zajímavou mozaiku příběhů, byť mnohé z nich neměly bohužel potřebný prostor se plně rozvinout. Líbí se mi, jak se seriál pokusil posunout kouzla více k vědě a sci-fi tématu, a přitom nezapomněl na své původní kořeny a častokrát na ně odkazoval. Potěšila i atmosféra zmíněné Cambridge, která k seriálu skvěle seděla. Plusem je i povedený dabing, kdy počeštěná jména (Klepálek, Hvězdář, Hromová, Duchomocný…) dodávají seriálu další kouzlo. Škoda, že po první řadě přišla stopka. ()

ninon

Přiznávám bez mučení, že jsem se na to dívala jen a pouze kvůli Bobby Barrymu. Proto taky to zkreslené hodnocení. ;-) ()

• 7. epizoda 1. série s názvem Dr. Foster, I Presume! je odkaz na citát „Dr. Livingstone, předpokládám,“ od Henry Morton Stanley. (ČSFD)