Elizabeth je spisovatelka. Bezcílně chodí zasněženou švédskou krajinou, aby po smrti svého manžela dobrovolně opustila tento svět. Ve sněhu však narazí na zmrzlé tělo ženy, jejíž pohnutý příběh se odehrál v roce 1937. Elizabeth se vydává po stopách dávno zapomenutého dramatu. Ina, jejíž tělo Elizabeth nalezla, žila po smrti matky se svým krutým a přísným otcem. Do jejich domu však jednoho dne vstoupil tajemný cizinec Aron. Milostné vzplanutí bylo ovšem velmi záhy zchlazeno nejen sněhem, ale i démonickým otcem. Poutavé milostné drama z divočiny, i tak by se dal charakterizovat film, který získal Bavorskou i Německou filmovou cenu a zvláštní cenu poroty na festivalu v Montrealu. (FebioFest 2006) (oficiálny text distribútora)

ARI50

Jako vážně? Co to mělo být? Koho napadlo natočit takový sněhový masakr. Bože ti herci, já prostě nechápu nápad na tenhle nesmysl. ()

Arsenal83

Vynikajúca hudba, super atmosféra zasnežených plání tak smrteľne severských, no a v chajde incestný tyran. Takí v chajdách a osadách veru bývajú aj mimo snežnej sezóny. Film ponúka veľa drámy a tragédie, ale nakoniec predsa len prináša pozitivitu, nádej a pocit zadosťučinenia, kde história presahuje do súčasnosti, pričom tá súčasnosť sa zdá trocha rušivým prvkom, ale nájde sa tu dôležité spojenie. ()

Bubble74

Schneeland není odpočinková podívaná na zasněženou romantickou krajinku. Je to drsné, syrové, těžko stravitelné drama, ponořené do gotických, grandiózních záběrů severské pustiny, kterým se divák musí nezlomně a trpělivě prokousat, aby v něm našel smysl a posléze snad i zalíbení. Hans W. Geißendörfer nekompromisně představuje v čirém archaickém stylu holé jádro lidských tužeb, kde základním mezníkem je láska a smrt. Neušetří nás ničeho a zachází až za hranice snesitelnosti, protože nezavírá oči před vysoce ožehavým tématem, které v naší společnosti stále zůstavá tabu a kde by se většina raději odvrátila zády. Intenzivní zážitek, který by zesílila trochu kratší stopáž, podtrhují kromě vynikající kamery především heroické výkony Julie Jentsch a Ulricha Mühe, protože nepochybně i oni si sáhli až na samé dno svých možností. ()

blackrain

Při několika scénách, které nehodlám vyjmenovávat a ani popisovat, se mi otvírala kudla v kapse. To fakt nenávidím. Pod komentář uživatelky Bubble74 se můžu taky podepsat, protože to přesně vystihuje to, o čem tenhle film je. Líp už se to vyjádřit nedá. Na takový film musí mít člověk náladu a hlavně čistou hlavu, aby se mohl bezpečně ponořit do hloubky příběhu. Můžu ještě dodat, že na něj hned tak nezapomenu. Stopáž je trošku přehnaná. ()

d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2005 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Špeciálna veľká cena poroty (spolu s filmom "Itsuka dokusho suruhi") ()

1frida2

Neskutečně charismatická Julia Jentsch, můj objev + celá severská atmosféra + hudba, dodává tomuto filmu dost autentičnosti, abych se ponořila do děje a všemu do puntíku věřila. A také proto, že Ina byla hrdá žena, která se svému otci postavila, jako to dělaly všechny z chladného severu. ()