Alphonso Capone je ambiciózní, chytrý a nebojácný muž. To jsou vlastnosti, které by z něho mohli udělat velkého muže. Píše se rok 1918, policie a úřady jsou zkorumpované a Capone dělá v Brooklynu vše proto, aby se dostal do povědomí mafie a stal se jedním z nich. Po jedné z jeho promyšlené akce se setká s Frankie Yaleem, šéfem brooklynského podsvětí. O rok později si Ala vyžádá z Brooklynu do Chicaga velký mafián Johnny Torrio a pověří ho prvním vážným úkolem. Hned po tom, když Capone odstraní Velkého Jima Colosima, vloží Al do Johnnyho rukou svou důvěru, věrnost i vlastní život. Alphonsovi se splní velký sen: stává se uznávaným a obávaným mafiánem. Chicagu hrozí prohibice a Torrio plánuje černý obchod s pivem. Tu se však setkává s odporem dalších gangů. Capone neovládá své výčitky vůči Dionovi O´Banionovi a válka gangů se rozpoutala. Al Capone má v ní rozhodující slovo... (oficiálny text distribútora)

Courtemanche

Režisér ukončuje záběry a začíná nové kdy chce. Příběh jako z potrhané knihy bez náznaku překrytí chybějících částí, kamera je na malinový keř a v hlavní roli Ben Gazzara si myslel že se točí parodie. /// Pořád ale nepamatuji si kde by ukazovali Caponeho příběh už od r. 1918. Kvalitou sice pod ropné naleziště, ale je na co se koukat. A když jsem u toho, herečka Susan Blakely se tedy ukázala. Takhle odvážnou nahotu (a že tohle nechali ve filmu), i když jen na tu se-kundu - jsem snad za moji třicetiletou ,,kariéru,, při filmech ne-erotických neviděl. 3/5 ()

Paldiny

Čo do vykreslenia postáv je Capone plochý film. Ono to viac-menej spôsobuje fakt, že sa snaží preletieť všetky zásadné okamihy a na postavy nezostáva veľa času, tobôž s ročnými až desaťročnými skokmi na dramatizáciu deja. Aspoň sa mu darí trafiť do obdobia, kedy sa odohráva, tiež nešetrí drsnosťou, hláškami a záverom upozorní na celkom bodavú pointu. S obsadením spokojnosť, predstaviteľ Caponeho hrá s Lugosiho šarmom, ešte sa mu aj podobá, čoby Caponeho pravú ruku stvárňuje ani nie tridsaťročný Stallone a celkom drsnú postavu si tu strihol budúci zlý tréner z Karate Kida. Na životopisnú snímku najznámejšieho mafiánskeho bossa je to síce málo, ale v žánrovom merítku film obstojí. Film je na prekvapenie dostupný aj v CZ dabing. ()

JohnSmith

Vzestup a pad Al Caponea.Moc pěkný a zajímavý film,hlavně jeho začátky.To finále už bylo vzato moc okleštěně.Jen nevím co je víc založeno na skitečnosti,jestli tenhle film nebo Untouchables s Costnerem. Tady se o federálech jen lehce zmíní a Miti měl být ten kdo zradil,ale v Costnerovce byl Miti věrný až do konce a zemřel při soudním přelíčení s Caponem,tak teď fakt nevim ()

Xmilden

Pokud si hlavní roli ve filmu o Al Caponovi nestřihne nějakej fakt charismatickej borec, tak to nemůže dopadnout nikdy dobře. Ben Gazzara je pro mě velká neznámá a musím říct že zcela oprávněně. Tohle fakt není člověk co by mohl utáhnout příběh o takhle slavném gangsterovi. Stallone se zde ani moc nevyskytuje. Zaujalo mě že podle faktů se jeho postava na konci setkává s Caponem u bazénu, ale Frank Nitti byl tou dobou už po smrti. Susan Blakely, která v Over the Top hraje takovou tichou myšku, tady rozhodně překvapí odvážností. 45% ()

MM_Ramone

Snímok "Capone", ktorý v roku 1975 natočil režisér Steve Carver je nie moc podarená, v podstate dosť nudná, kriminálna dráma. Zo zaujímavého mafiánskeho námetu sa mu nepodarilo vydolovať potenciál, ktorý sa v ňom skrýval. Je to mdlo spracované, nemá to potrebnú energiu a spád. Mohla to byť fakt dobrá gangsterka, keby sa toho chopil možno nejaký iný, skúsenejší režisér. Carverovi sa to nepodarilo dobre spracovať. Jediné čo dnes môže zaujať filmových gurmánov je to, že v tomto snímku dostal jednu z výraznejších úloh vtedy začínajúci herec Sylvester Stallone. Stvárnil postavu zločinca Franka Nittiho. Už vtedy bolo poznať, že má charizmu, ktorá ho časom vynesie medzi hollywoodske hviezdy strieborného plátna. ** ()