Píše se rok 1987. Nad prezidentskou kanceláří Ronalda Reagana se snáší stín skandálů a on vzpomíná, jak se dostal do neobvyklé pozice známé celebrity, která ve svých rukou drží moc nad celým světem. Své ženy Nancy se ptá, „jak jsem se sem vlastně dostal“? Odpovědí je jedinečný příběh splněného amerického snu, ctižádosti a úspěchu. (oficiálny text distribútora)

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - nominace (2) - Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Judy Davis, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - James Brolin ()

Aky

Biografické drama zabývající se bohužel více soukromým životem než politikou, zejména tou mezinárodní, na jejíž tehdejší zákulisí je našinec mnohem zvědavější než třeba na vztahy prezidenta ke svým dětem. Když tak například pád Sovětského svazu, který ve skutečnosti Reagan "uzbrojil", je zde podáván prakticky tak, že tuhle komunistickou velmoc přemohla jeho dobrota, je to trošku na závadu. Nicméně i tak film nabízí zajímavé pohledy na život v Bílém domě a na vztahy v americkém prezidentském kabinetu. ()