Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

mcleod

Opět výborná komedie od bratří Coenů, jeden z jejich nejlepších filmů. Nádherná karikatura vysokého managementu, průmyslu vyrábějícího naprosté nesmysly až po masu lidí podléhající módním vlnám. Existuje lepší téma na komedii? Vše je samozřejmě bravurně zrežírováno v Coenovském stylu. Přispělo k tomu také nasnímání u Coenů častou kamerou, kdy není nouze o dlouhé táhlé záběry, zkreslené záběry do rozlehlého prostoru, zabarvení do omšelých nažloutlých barev. Atmosféra filmu výborná, perfektní herecké výkony, především Tim Robbins, Paul Newman i pro mě dosud neznámá Jennifer Jason Leigh. Samozřejmě nemůže chybět průvodce filmem, životem a časem, tentokrát v postavě obsluhy hodin na budově společnosti Hudsucker Industries. ()

K.B.L.

Svižná komedie s velkou nadsázkou. Líbilo se mi sledovat herce Tima Robbinse, jak v tomto filmu působí ve srovnání s tím, jakou roli si ve stejný rok střihl ve Vykoupení. Film má dobrou myšlenku, místy je vtipný a dost trefný, ale velmi mi v něm vadil mnohdy až absolutní humor a hrozné přehrávání některých charakterů. ()

aluna

Něco, co nedokážu přesně pojmenovat, tomu chybělo. Rozhodně je tady plno nápadů (hodiny, blue letter, kruh, brčko, anděl, kalhoty, plexisklo, hymna z Muncie, komentář k systému žen na balení chlápků..atd, atd), který dělaj filmek zajímavější a hodně zábavnej, o hercích netřeba mluvit, ale i přes to originální pojetí mi to přišlo takový fádní. I když je to příjemná komedie, Coeni maj na víc. ()

Mrkvič

Coenovsky ujeté, ikdyž pozdější filmy byly zajímavější. Záskok působí spíše jako klasické komedie z přelomu 80. a 90. let. Hodně karikatur a přehrávání, ale také prdlý humor a spousta ujetých nápadů. Ke konci jsem si říkal, že to bohužel ztratilo koule, ale závěr mě zase vyvedl z omylu. Takový Boží zásah se jentak nevidí. Krásně hravé a milé. ()

dobytek

Já některý filmy od Coenů doslova miluju, ale můj šestej smysl mi řikal, že Záskok nebude nic moc. Spoustu let jsem Záskok ignoroval, ale nedávno šel na prima kůl, tak jsem si ho ze zvědavosti nahrál. Teď jsem se na film konečně podíval a musim napsat, že můj šestej smysl se nemýlil. Občas se tam najdou nějaký lepší okamžiky, ale celkově mi to přišlo jako obrovský hovno v hezkym obalu. Tenhle film mě prostě minul. Začátek byl dobrej, ale jinak jsem se více-méně nudil. Navíc jsem se těšil na Buscemiho a Goodmana, ale oba tam maj jenom takový štěky, že by je člověk skoro přehlídnul. Kdyby to nenatočili Coeni, nejspíš bych to ani nedokoukal. Ze sraček to vytahuje Tim Robbins a Paul Newman. Nicméně pro mě to je zatim druhej nejhorší film od Coenů (po Bartonu Finkovi). ()

• Zahajující film na FF v Cannes 1994. (D3VIL)
  • Ve filmu bratří Coenů Potíže s Arizonou (1987) nosí pracovníci továrny na triku nápis "Hudsucker Industries". Ve filmu Vlna zločinu (1985), ke kterému psali bratři Coenové scénář, je hlavní hrdina umístěn v Nápravném zařízení Hudsucker. (D3VIL)