Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

H34D

Po Potížích s Arizonou jsem měl obavy, zda bude druhá komedie od bratří Coenů dostatečně vtipná, ale ty se naštěstí hned, s prvními minutami, dočista rozplynuly. Gagy vás možná nesejmou ze židle, jedná se o takový lehce bláznivý, avšak inteligentní humor, který se dávkuje s mírou. I když myslím, že Coenům svědčí spíše vážné filmy, svůj talent a poznávací znamení, s jimiž tvoří filmy, nezapřeli ani zde. Napsané je to skvěle (dialogy) a zrežírováno jakbysmet, což zvláště v méně náročné komedii příjemně vynikne. Škoda jen, že co se týče svěžesti a kadenci vtipu, tak druhá polovina za tou první mírně zaostává. 8/10 ()

Matty

Bratry Coenovy osvítil duch Franka Capry. A oni si z něj ve vší počestnosti udělali srandu. Žijeme v době příliš cynické, aby v ní obstál film natočený a napsaný „po caprovsku“ a bez jakéhokoliv pomrkávání tvůrců. Coeni mrkají hodně. Mrkají neustále, pročež Záskok není nikdy dost seriózní, aby jej v závěru mohl projasnit onen caprovský humanismus, díky kterému jste uvěřili, že kdejaký Honza Smith dokáže poctivou cestou zvítězit nad prohnilými lumpy. Tim Robbins nehraje sympatického prosťáčka, ale imbecila, který po většinu času nemá páru, co se okolo něj mele. Těžko jít s ním, držet mu pěsti a nebýt lhostejný k tomu, jestli se stane, nebo nestane „kusem abstraktního umění na Madison Avenue“. Ale proč ne, pitomci patří ke coenovkám stejně jako bizarní jména, snové sekvence a camea Steva Buscemiho. Jako komedie film navíc funguje bezvadně. Objektem, na němž skutečně záleží – kameře i scenáristům (bratři + Sam Raimi) – je budova Warren Industries (44 pater + mezipatro). Nepřehlédnutelný symbol ekonomické konjunktury. Monstrum, které vykazuje závratné zisky, ačkoliv není ani naznačeno z čeho. Teprve „vynález“ obruče, jejíž skutečný původ není znám, dává podnikání konkrétnější podobu. Ve vedlejší roli pálí hlášky kulometným tempem Jennifer Jason Leigh, jež svou dravou novinářku vymodelovala dle vzoru Rosalind Russellové v His Girl Friday. 85% Zajímavé komentáře: Vitason, mcleod ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $2,816,518Tržby Celosvetovo $14,991,000║ úlet, ktorý by skôr štýlom prednesu pripomínal Burtonovú tvorbu /60%/ ()

Anthony

Nejodlehčenější a můj nejoblíbenější film od Coenů. Krásná je hudba Cartera Burwella - především v nejlepší scéně filmu: Hula Hop se stane hitem - kluk potká na ulici kruh - mistrovsky natočené. ()

Rob Roy

Zvláštní. Film má výborný nápad, vypadá, že z něj bude skvělá komedie,ale pak se to nějak postupně rozmělní a člověk se moc nezasměje. Scéna, ve které se řeší proč pan Hudsucker skočil z okna, je skvělá. Jinak atmosféra silně připomíná Burtonovy filmy. ()

B!shop

Kdyz jsem film videl poprve, tak me nak zvlast nenadchnul, od Coenu jsem cekal neco vic, ale taky to mohlo bejt tim, ze jsem film videl dabovanej. Ted podruhe jsem si film maximalne uzil. Pribeh je, jak je u Coenu zvykem, vcelku originalni a sviznej, hlavne teda ze zacatku je to nehorazna jizda, v poslednich cca 45 minutach tempo krapet zvolni. Hlavne musim pochvalit perfektni hudbu, skvely napady (andel, kruh a kluk, atd.) a hlavne herce, Robbins je naprosto perfektni jako trouba a Newman jako "sef" proste nema chybu. Taky musim pochvalit Jennifer Jason Leight, ktera teda hlavne ze zacatku mluvi jak kdyz strili. Na podruhe jsem se uz proste perfektne bavil. ()

Slasher

Newyorský rat race bratří Coenů zaujme hned stylem, nápaditostí, sarkasmem a absurditou v korporátní chladnotě. Na můj vkus ale ne všechny střelený nápady fungují, je to až moc groteskně potrhlý, Robbins prostě přehrává až je to otravný a na tečku :) Hula hoop retro pasáž skvělá. ()

movie

Škoda že Coenovi a Raimi trošku víc nezatlačili na scénář, protože z toho jinak mohla bejt mnohem lepší podívaná, nicméně ta scéna, kdy se kruh valí po ulici za hudebního doprovodu Cartera Burwella je prostě geniální a Tim Robbins opět hodně super. ()

RHK

Mírně nadprůměrná komedie a místy až parodie obří průmyslové společnosti s osobitým stylem od bratrů Coenů. Dobrých nápadů zde pár je (zácvik - "Sníží Ti plat!", samozřejmě skok pana Hudsuckera a později rozplácnutí se jeho následovníka ze správní rady na plexiskle, důležitý modrý dopis, štemplování, představování prezidenta naštvaným akcionářům, obří hodiny řídící čas), ale celek je přes profesionalitu tvůrců spíše nedotažen. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=H_WSCfWIyF0 Schvalování obručí: http://www.youtube.com/watch?v=tgEeNtIDooQ&feature=related A prodej obručí: http://www.youtube.com/watch?v=Ng3XHPdexNM&feature=related ()

Boss321

Originální komedie, na které se svým nápaditým stylem vyřádili bratři Coenovi. Neříkám, že se u toho budete popadat za břicho, ale já jsem se bavil celkem slušně. Tim Robbins je osobitý herec a do role Norvilla Barnese zapadl dobře a odehrál svůj standart. Paul Newman samozejmě předvedl skvělý výkon (jaký jiný také od této legendy čekat :)). Co mě velmi překvapilo byl konec, který nevím proč mi trochu zkazil celkový dojem. Každopádně snímek, který za shlédnutí určitě stojí a mohu každému jen doporučit..... ()

xxmartinxx

Tahle hravá poloha Coenů mi dost sedne. Je to milý a příjemný film, který přitom nepůsobí vlezle. Možná že samotný románek mohl být propracovanější, ale jinak si přesně takhle představuju kvalitní rodinný film "pro každého". ()

dobytek

Já některý filmy od Coenů doslova miluju, ale můj šestej smysl mi řikal, že Záskok nebude nic moc. Spoustu let jsem Záskok ignoroval, ale nedávno šel na prima kůl, tak jsem si ho ze zvědavosti nahrál. Teď jsem se na film konečně podíval a musim napsat, že můj šestej smysl se nemýlil. Občas se tam najdou nějaký lepší okamžiky, ale celkově mi to přišlo jako obrovský hovno v hezkym obalu. Tenhle film mě prostě minul. Začátek byl dobrej, ale jinak jsem se více-méně nudil. Navíc jsem se těšil na Buscemiho a Goodmana, ale oba tam maj jenom takový štěky, že by je člověk skoro přehlídnul. Kdyby to nenatočili Coeni, nejspíš bych to ani nedokoukal. Ze sraček to vytahuje Tim Robbins a Paul Newman. Nicméně pro mě to je zatim druhej nejhorší film od Coenů (po Bartonu Finkovi). ()

Morien

Vždycky jsem ráda, když objevím nějaké stylizované dílo v rámci mainstreamu. A když bojuje "za naši věci", tak tím líp. A když si malý chlapeček začal hrát s kruhem, tak se mi sevřelo hrdlo. Nicméně peripetie připomínala víc skutečnou bezradnost, než cílené bloudění, takže punc dokonalosti filmu nepřiřknu. To je pěkné slovo, nepřiřknu. ()

Segrestor

Můj první Coenovský film a hned takový nářez. Neuvěřitelně jemný film, který by neměl chybět ve filmotéce každého diváka nebo alespoň milovníka klasických dobrých filmů, kde se hned nemusejí rozdrásávat lidi na kaši motorovkou, patlat v sračkách a podobně. Doslova jemný a citlivý humor, krásné scénérie, výrazná hudba, herci, režie a tak dále. Na konci všeho citlivé poučení, které zaručeně funguje. ()

maxi6

.........Coenovský inteligentní humor, brilantně odvedená práce. Určitě jeden z jejich nejlepších filmových kousků, na kterém nelze najít chybu. Dokonalý rytmus děje, scenář, symbolismus v detaliech, dialogy, střih, neopakovatelný zážitek........ ()